Co warto zobaczyć i zwiedzić w Szczecinie – turystyka

Witam, mam pytanie co do Szczecina. Niebawem wybieram się do tego miasta po raz pierwszy na kilka dni. Wiem, że obecnie tam sporo działacie. Co warto zobaczyć w tym mieście, takie nie tylko typowe kanony co widzą wszyscy, ale też interesują mnie mniej popularne miejsca warte odwiedzenia. Cze jest ktoś coś w stanie mi polecić… z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

– Od siebie mogę dodać trochę. Mam zamiar nagrać filmy i arty o różnych miejscach w Szczecinie ale nie widziałem nawet pewnie 40% tego miasta.

Zacznę z swojej strony od mniej znanych miejsc bo mim zdaniem są ciekawsze niż to gdzie chodzą wszyscy.

1. Syrenie stawy – kompleks leśno-wodny gdzie jest wiele miejsc do odpoczynku, spacerów i ogólnie nowo zagospodarowany obszar rekreacyjno wypoczynkowy. Fajne miejsce do przechadzek.

2. Wieża Bismarcka (Gocławska) na uroczysku kupały w dzielnicy Gocław. Ogólnie dzielnica wydaje się taka dość niepokojąca ale kompleks leśny i sama wieża jest ciekawym obiektem, w jej okolicach są także wejścia do podziemi, widoczne tam schody i inne ruiny instalacji, także dobre miejsce do spacerów po lesie i wypoczynku.

3. Wieża Quistorpa w lesie arkońskim. Ruiny ale robiące wrażenie także w otoczeniu wejście do podziemi oraz pozostałości po danych ozdobach i rzeźbach. To miejsce bardzo pokazuje jak się nie dba w ty kraju o zbytki i miejsca bardzo ciekawe historycznie.

4. Od polany sportowej do doliny 7 młynów. To przejście lasem z bardzo ciekawymi walorami turystycznymi. Super na spacery i wędrówki. Dolina 7 młynów to fakt tam te spiętrzenia oraz stawy są pozostałością po dawnych młynach.

5. Dookoła jeziora Głębokiego – ścieżka leśna z licznymi miejscami rekreacji. Na szczycie jest wąska długa grobla między jeziorem a rozlewiskiem – bardzo urokliwe miejsce warte odwiedzenia.

6. Wały chrobrego – to już kanon ale miejsce chyba wizytówka miasta. Budynki super za dnia ale nocą jeszcze ciekawsze z drugiego brzegu odry.

7. Bulwary nad odrą. Najlepiej po obu stronach rzeki. Bulwary za dnia inne a nocą inne. Miejsce ciekawe z racji na widoki czasami pływających barek i widok wody. To warto zobaczyć w Szczecinie – chyba najciekawsze nad odrą jakie są po stronie Polskiej.

8. Także warto udać się na wyspę grodzką i tam plażę miejską. Takie zwiedzenie tej małej mariny i samej wyspy. To połączyć z bulwarami i wałami bo to wszystko obok siebie.

Jest jeszcze na pewno wiele innych miejsc wartych zobaczenia, tylko sam jeszcze mogę ich nie znać.

Jeszcze jest bardzo dużo miejsc atrakcyjnych dla turystów jakie trzeba koniecznie odwiedzić. Od siebie dodam co teraz mi przychodzi do głowy. Numerację będę kontynuował po IM.

9. Jasne błonia – miejsce do wypoczynku i rekreacji, to duży trawnik ta naprawdę z ławkami ale i ładnym zadrzewieniem.

10. Amfiteatr letni – fajne miejsce do posiedzenia, ładnie tam po prostu.

11. Ogród różany – w czasie gdy kwitną różne jest tam super, często są tam imprezy kulturalne. Można zwiedzić i posiedzieć w tym ładnym otoczeniu.

12. Park Kasprowicza – tam jezioro rusałka z fontannami jak i sam park z licznymi ścieżkami. ładne miejsce na wypoczynek.

13. Muzeum morskie – duże muzeum i chyba największe w Szczecinie. Tam zobaczysz bardzo dużo różnych wystaw regionalnych. Super miejsce – wstęp bezpłatny chyba jest w soboty.

14. Muzeum techniki – zobaczysz tam dawne samochody, tramwaje, pojazdy eksperymentalne jak i motocykle. Super miejsce i każdy chyba będzie z niego zadowolony. Wstęp bezpłatny jakoś chyba wtorek.

15. Podziemne trasy Szczecina, wejście przez PKP, nigdy nie byłem ale podobno warte zobaczenia. Bilet jakoś drogawy ale trawa około godziny czasu i jest tam kilka tematów zwiedzania.

16. Puszcza bukowa i tam wszystko co cię mieści razem z jeziorem szmaragdowym. Miejsce przepiękne do spacerów i wypoczynku na łonie natury. Dobrze zagospodarowane.

17. Zamek Książąt Pomorskich – to może powinno być na 1 miejscu. To zdecydowanie warto zobaczyć i zwiedzić czyli całość na tyle na ile się da. Wstęp jest bezpłatny na dziecince i dookoła. Natomiast nie wiem jakie tam mają programy i czy mają zwiedzania od środka.

18. Brama portowa – taki charakterystyczny punkt miasta jaki zajmie zwiedzenie z 5 minut.

19. Brama królewska – tam jest obecnie chyba pijalnia czekolady czy coś takiego. Podobna bardzo do Bramy Portowej.

Na razie tyle tylko przychodzi mi do głowy. Może ktoś coś jeszcze doda.

– To ja trochę jeszcze od siebie do poprzedników.

20. Filharmonia w Szczecinie, jedno z najładniejszych miejsc pod względem rozwiązania architektonicznego. Warto zobaczyć na zewnątrz i wewnątrz. Hol robi spore wrażenie.

21. Aleja kwiatowa w Szczecinie, przespacerować się nią, na końcu jest zegar słoneczny.

22. Arkonka, kąpielisko czynne cały rok ale do zwiedzenia nadaje się raczej tylko po sezonie kąpielowym. Inaczej są tam wejściówki i bardzo napchane ludzi i jest wtedy bez sensu.

Są też jakieś spływy kajakowe, zwiedzanie od strony wody miasta czy coś ale tego nie dodaję jako punkt bo nie bardzo wiem jak to dokładnie wygląda.

– Na oficjalnej stronie miasta też jest wymienionych kilka ciekawych miejsc. Nie ma tam nawet połowy tego co daliście już wcześniej bo tak urzędnicy słabo prowadza stronę. Ale na pewno coś tam dodatkowego się upoluje do zwiedzenia.

http://www.szczecin.eu/odwiedz_szczecin/warto_byc_i_zobaczyc

23. Dźwigozaury – pokaz iluminacji dźwigów na bulwarach czy łasztowni. Ciekawe widowisko nocą. To zdecydowanie także warto sobie dodać do sprawdzenia.

24. Rynek staromiejski – mały ale ciekawy, jest zaraz za zamkiem. Super prezentują się tam kawiarenki i ciasne uliczki ze stolikami. Kocie łby na ziemi trzeba uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *