Co wiemy o DJI Mini 3 Pro?

DJI Mini 3 ProNa drona DJI Mini 3 Pro wiele osób czekało z niecierpliwością. Dron rzeczywiście został zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach, także fotografach, filmowcach i youtuberach.

Wysoka wydajność w czasie lotu, aerodynamiczna konstrukcja, a także niewielka waga i brak konieczności posiadania licencji na użytkowanie produktu to najważniejsze zalety tego drona.

Najważniejsze parametry techniczne drona DJI Mini 3 Pro

DJI Mini 3 Pro to najnowszy produkt, dający bardzo dobre możliwości kontroli nad lotem. Dron przeznaczony jest dla wszystkich, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, chociaż powstał specjalnie z myślą o osobach, które chętnie robią zdjęcia z powietrza i kręcą filmy. Dobrze poznać najważniejsze parametry techniczne produktu:

  • waga: 249 g
  • wymiary przy rozłożeniu ze skrzydłami: 251 x 362 x 70
  • format zapisu zdjęć: DNG, JPG
  • format zapisu filmów: MOV, MP4
  • rozdzielczość filmów: 4K
  • pojemność baterii: 2453 mAh
  • maksymalna prędkość: 16 m/s
  • czujniki: wykrywania przeszkód
  • inne funkcje: Auto-Lądowanie, Auto-Start, Śledzenie obiektu

Czas lotu tego drona to 34 minuty na akumulatorze podstawowym. Można jednak dokupić specjalne cięższe ogniwo i w ten sposób wydłużyć czas lotu aż o 12 minut. Masa poniżej 250 g sprawia, że użytkownik nie potrzebuje licencji, co ma ogromne znaczenie dla fanów robienia zdjęć i filmów z powietrza. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że niska waga nie oznacza, że drona można używać od razu po wyjęciu z pudełka. Użytkownik musi się zarejestrować w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Niesamowita wydajność i wysoka jakość zdjęć oraz nagrań
Najnowszy dron DJI Mini 3 Pro oferuje doskonałą jakość zdjęć oraz filmów, a to wszystko dzięki zaawansowanej matrycy (CMOS 1/1,3″).

Urządzenia zostało również wyposażone w tryb Mastershots, który pozwala na stworzenie prawdziwie kinowych ujęć. Takie rozwiązanie jest niezwykle ważne dla osób, którym zależy na doskonałej jakości filmów. Kamera została osadzona w taki sposób, że możliwy jest jej obrót o 90 stopni. Dron ma także możliwość 4-krotnego przybliżania obrazu, a także działa bardzo efektywnie nawet w słabym oświetleniu. Przy pomocy tego urządzenia użytkownik jest w stanie stworzyć film w stylu slow-motion.

Wiele nowoczesnych funkcji
W stosunku do poprzedniej wersji pojawiło się kilka innowacji, w tym wyczekiwana przez użytkowników funkcja wykrywania przeszkód i ich omijania, a także śledzenia urządzenia. Najnowszy dron DJI posiada czujniki mierzące odległość, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Funkcja omijania przeszkód, czyli APAS 4.0 (Advanced Pilot Assistance Systems), umożliwia omijanie różnych obiektów w trakcie lotu, co zapewnia bezpieczeństwo. Z kolei funkcja śledzenia, czyli ActiveTrack 4.0, sprawia, że użytkownik może wybrać dowolny cel, za którym dron będzie nieustannie się poruszał.

Urządzenie posiada także funkcje idealne dla użytkowników mediów społecznościowych. Doskonałym przykładem jest True Vertical Shooting, czyli innowacja umożliwiająca robienie bardzo dokładnych ujęć i to już gotowych do publikacji, na przykład na Instagramie. Taka opcja może świetnie się sprawdzić w przypadku influencerów oraz osób pretendujących do tego miana.

Dron ma zasięg aż do 18 kilometrów, a jest to możliwe dzięki aerodynamicznej konstrukcji oraz nowoczesnej transmisji danych Ocusync 3.0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.