Co wybrać okulary czy soczewki kontaktowe

Soczewki i okularyOsoby które powinny mościć okulary bądź soczewki często stają przed dylematem – co wybrać. Wiele osób decyduje się na wybór soczewek z tego powodu że są one mniejsze a także to większa wygoda.

Zarówno okulary jak i soczewki trzeba rozpatrywać pod kilkoma kontami, aby odpowiedzieć na pytanie co warto wybrać.

Najważniejsze czynniki jakie decydują o wyborze okularów lub soczewek kontaktowych to oczywiście: koszta, wygoda, wygląd, uczulenia i wielkość wady wzroku. W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się szkła kontaktowe – które także trzeba podzielić na grupy według ich długości funkcjonowania tzn. dniowe, tygodniowe, miesięczne oraz stałe.

Jakie są zalety okularów – okulary pomimo że to już bardzo stary wynalazek są ciągle udoskonalane. Ich głównymi zaletami jest to że kosztują one jednorazowo. Okulary w trochę większym stopniu potrafią korygować wzrok, czasami trzeba ich używać przy dużej wadzie wzroku.

Dobry wybór okularów nadaje wyglądowi zewnętrznemu dodatkowego uroku i można je wtedy traktować nawet jako ozdobę. Wady okularów – są tylko takie że mogą być one mało wygodne, przeszkadzają w uprawieniu różnych sportów. Można się w nich czuć niekomfortowo, wybór nieodpowiedniej pary źle dopasowanej do nas może tworzyć trochę nieciekawy wygląd – ale to tylko kwestia starannego wyboru oprawek i szkieł.

Jakie są zalety soczewek kontaktowych – największe zalety soczewek i szkieł kontaktowych to wygoda. Są one małe i ciężko jest rozpoznać że ktoś takie coś posiada. Cała osoba wygląda naturalnie a co ważniejsze w soczewkach można robić wszystko bez obawy że się je zgubi.

Jakie są wady soczewek i szkieł kontaktowych – często mogą męczyć wzrok podczas używania, mogą doprowadzać do zapalenia oka gdy wybrało się nieodpowiednie soczewki. Wadą jest także to że ich koszt jest dość duży. Szczególnie mowa tutaj o soczewkach które służą nam jakiś czas, ich cena jest kumulacją kupowania ciągle nowych w przeciwieństwie do okularów.

To które wybierzmy z tych dwóch ma tylko znaczenie co jest nam bardziej przydatne. Można także stosować,. oba rozwiązania równocześnie, przykładowo soczewki używać na wyjścia, wf itp a okulary nosić na co dzień. Z tym nie ma większych problemów i warto mieć oba wyjścia pod ręką jednocześnie.

Soczewki tak samo się dobiera jak okulary po zasięgnięciu opinii u okulisty. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: