Co wziąć ze sobą na ryby

Sprzęt na rybyWyjazd na ryby zawsze powinien być uprzedzony wcześniejszymi przygotowaniami. Bardzo często zdarzą się że podczas połowów czegoś nam braknie, czasami sprzętu a czasami narzędzi.

W tym artykule będzie opisany niezbędny sprzęt jaki może się przydać na rybach. Każdy prawdziwy wędkarz powinien być wyposażony w kilka podstawowych rzeczy o czym poniżej.

Co zabierać ze sobą na ryby – na początek trzeba pamiętać że to co mamy założone na wędce możemy stracić na przykład na krzakach. W pierwszej mierze trzeba mieć zawsze ze sobą zapasowe co najmniej 2 spławiki, są one zrywane bardzo często i nie zawsze da się je odzyskać.

Kolejną ważną rzeczą jest posiadanie haczyków na przeponach i tutaj warto mieć ich trochę więcej, najlepiej po 2 z 3 różnych rozmiarów, zrywają się one jeszcze częściej niż spławiki. Na wyprawy wędkarskie nie może zabraknąć także ołowiu do gruntowania spławików.

Zawsze powinniśmy mieć małe pudełko z rożnymi w wielkości kulkami ołowiu. Z rzeczy jakie mają być na zastępstwo tych straconych podczas połowu to wszystko.

Na rybach warto mieć kilka podstawowych przedmiotów do ułatwienia sobie życia, rozpocznijmy od nożyka. Będzie on nam przydatny w przypadku przecinania żyłki i drobnych pomocach w tworzeniu przyponów czy struganiu widełek na wędki. Kolejną potrzebą rzeczą jest posiadanie wpinacza do złapanych ryb.

Jest to urządzenie praktycznie niezbędne w przypadku gdy ryba połknie zbyt mocno przynętę i nie da się wypiąć jej z haczyka ręką – wpinacz jednak sobie radzi z tym bez problemu. Przynęta – jest to rzecz oczywista że na coś musimy łapać, jeśli nie bierzemy z sobą kupnych robaków lub czegoś innego to warto mieć małą saperkę. Łopatką tą na pewno uda nam się coś ukopać na miejscu połowów, nadającego się na haczyk.

Jeżeli nasze połowy mają odbywać się wieczorem lub nocą niezbędne jest posiadanie świetlików. Są to jednorazowe pałeczki nakładane na spławik które świecą kilka godzin. Skoro już jedziemy na ryby i mamy zamiar coś z połowem zrobić przyda się albo wiadro albo siatka na ryby.

Siatka na ryby jest w tym lepsza że ryba żyje w wodzie i się nie męczy, jeśli natomiast chcemy przywieść sobie żywe ryby to niezbędne jest wiadro podczas transportu z wodą.

Skoro jedziemy na ryby to także warto pomyśleć o sobie, czyli najpierw o piciu a następnie w zależności od pogody i pory roku kapoku przeciwdeszczowym. Nie powinno nam zabraknąć także telefonu komórkowego który jest niezastąpiony w nagłych wypadkach.

Na zakończenie gdy jedziemy latem warto pomyśleć o spreju na owady, tam gdzie jest woda są i komary, więc na pewno warto się przed nimi zabezpieczyć. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *