Co zabrać na wycieczkę pod namioty

Sprzęt pod namiotPoradnik może się przydać szczególnie podczas wypadu pod namioty który jest spontaniczny i nie planowany z dużym wyprzedzeniem w czasie, gdzie wszystko zaczyna wylatywać z głowy co ze sobą zabrać.

Na sam początek dobrze wziąć ubrania, tutaj szczególnie ma się na myśli skarpety i bieliznę na zmianę. Do tego służą nam 2 foliowe woreczki na czyste i na już brudne ciuchy. Warto posiadać co najmniej jedną parę spodni krótkich i długich i tak samo z górną częścią nakrycia ciała.

Wieczory są nieraz chłodne podobnie jak dni. Do tego jedne buty typu sandały a jedne z krytą stopą. Nie można zapomnieć o jakiś pieniądzach, różnie się zdarza nawet jak planujemy zabrać całą żywność i picie z sobą co jest w sumie bardzo trudne. Na około 3 dni nie trzeba brać za wiele pieniędzy, dobrze jednak mieć ich zapas.

Warto zabrać ze sobą jeśli chcemy naprawdę obozować kuchenkę przenośną. Jest ona zazwyczaj zasilana denaturatem z specjalnego pojemnika, który działa jak palnik. Do tego jedna mała patelnia i garnek. Na wyjazdy nie warto zabierać żywności która się psuje dość szybko. Jest oczywiste że gdy jedziemy pod namioty jest ciepło więc wszystko się szybko zepsuje. Należy zabrać ze sobą coś do kontaktu z światem czyli najlepiej telefon komórkowy.

Przeczytaj także:

Także należy mieć podręczną torebkę, najlepiej małą gdzie będziemy przetrzymywali co wartościowsze rzeczy i zabierali ja ze sobą na wyjścia. Ręcznik to podstawa jeśli się wybieramy nad wodę, tak samo kąpielówki i być może okulary do pływania. Warto wziąć coś na odstraszanie komarów czyli kupny aerozol. Przyda się też mały przenośny grill i na miejscu kupić coś na niego (brykiet jednak warto wziąć z sobą w ilości na choć jeden raz).

Latarka jest niezbędna w takich okolicznościach, nocą nie ma światła w namiocie a czasami trzeba coś zobaczyć i sprawdzić. Porada na dzisiejsze czasy to zabranie ze sobą jakieś maczugi czy czegoś do obrony osobistej. Raczej się nie zdarzają takie okoliczności gdzie się z nich korzysta ale ubezpieczony to przezorny człowiek.

Można zabrać ze sobą dodatkowe baterie do lampki czy radyjka jeśli takie posiadamy. Czasami dobrze mieć ze sobą książkę lub krzyżówki – są dni że pada i się przebywa w namiocie. Nożyk i łyżeczka także jest przydatna oraz jakiś jeden kubeczek – choć możemy pić i z gwinta.

Fajnie mieć kłódkę na zamknięcie namiotu jeśli ekspresy mają specjalne na to otwory. Z żywności jakie możemy zabrać ze sobą to – woda  i inne napoje poza mlekiem. I żywność suchą na przykład chleb – to co bierzemy ze sobą jest zależne od tego gdzie będziemy pod tym namiotem czy nad wodą czy w lesie.

Należy pamiętać zawsze o bandażu i wodzie utlenionej – to często jest potrzebne. Oczywiście coś do przykrycia się podczas snu i pod głowę, najlepiej sprawdza się mała poduszka w takich warunkach.

Na samą wyprawę pod natomiast nie ma sensu brać mydła jeśli nie jest to pole namiotowe z sanitariami, podobnie szamponu i tego typu przedmiotów bo i tak nie będzie gdzie ich użyć. Nie wolno się myć w jeziorze za to są wysokie kary. Chyba że nabieramy i polewamy się na lądzie z daleka od wody, wodą z butelki spłukując się.

Jeżeli jedziemy pod namioty samochodem to nie martwimy się co zabrać ze sobą bo bierzemy wszystko co może się przydać, jeśli w inny sposób to jednak tutaj pojawi się coś za coś i należy dobrze przemyśleć co nam jest potrzebne a bez czego się obejdziemy przez kilka dni. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Drzewuski pisze:

    Jak namiot to zawsze jest przydatna latarka. No i jak dobry namiot to ma silne zapięcia na wejściu czyli też kłódka ale nie na kluczyk bo tego nie nosimy nad woda ale na szyfr. Taki powinna mieć co najmniej 5 cyfrowe zapięcie. Pola do tego przeznaczone a na dziko to dwa różne światy i potrzeby surwiwalowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: