Co zabrać na wyjazdy i wycieczki rowerowe

Wycieczki roweroweRzeczy jakie ze sobą zabieramy na rożnego rodzaju wyjazdy zależą od długości trasy i czasu jaki w niej spędzimy. Na przykład wyjazdy po swojej miejscowości nie potrzebują żadnych części.

Wyjazdy kilka kilometrów po za miejsce zamieszkania już pociągają za sobą potrzebne rzeczy. Potem są wyjazdy dłuższe o których tutaj piszemy a następnie wyjazdy dalekie gdzie wymagane jest posiadanie naprawdę całego zestawu części do roweru jak i innych przyrządów nie związanych z rowerem.

Co zabrać ze sobą na wyjazd rowerowy: Na początek ważny jest dowód osobisty stwierdzający naszą tożsamość np, podczas zatrzymania.

Klucze nasadowe lub płaskie o wielkości 15. Są one do śrub mocujących koła roweru na widełkach.
Niezbędne są w przypadku konieczności naprawy uszkodzonego koła – w sklepach jest zestaw rowerowy co ma na oczkach wszystkie wielkości kluczy a zajmuje bardzo mało miejsca. Czasami przydaje się też mały nożyk gdy czasami trzeba improwizować.
Dętka lub łatki czy płyn wulkanizacyjny.

W przypadku złapania kapcia można to naprawić za pomocą wcześniej wspomnianego klucza i wymienić dętkę. Można także kleić dętkę łatką – i tutaj potrzebny będzie klej BUDAPREN lub łatka już posiadająca klej czy wspomniany płyn.

Co do łatek pociąga to za sobą konieczność posiadania kawałka szmatki i papieru ściernego aby oczyścić miejsce na przyczepienie łatki (może być zamiast papieru ściernego specjalna tarka do dętek).

Pieniądze są także niezbędne, jak wiadomo na trasie może się różnie trafić. Dobrze mieć pieniądze na napoje i jakiś baton energetyzujący który kupimy w miejscowości na naszej trasie.
Klucz imbusowy, najlepiej cały pęczek tych kluczy. Służą one w zależności od rodzaju rowerów. W dość dobrych rowerach będą one do: uchwytu siodełka oraz hamulców i bidon-a.

– Jeżeli mamy zamiar wybrać się na dłuższa przejażdżkę rowerową nie tylko jadąc ale i zwiedzając nigdy nie wiadomo o której będziemy wracać, bo tego nie da się tak dokładnie zaplanować. Wtedy należy mieć elektryczne światła rowerowe. Najlepiej diodowe.

Śrubokręt – co prawda on może służyć tylko w prawidłowym zastosowaniu do regulacji przedniej i tylnej przerzutki ale my go stosujemy inaczej.

Otóż często może być sytuacja że trzeba coś naciągnąć, rozciągnąć i do tego przyda nam się mały śrubokręt.
– Ostatecznie dobrze mieć linkę hamulcową tylną. Tylną dlatego że jest ona dłuższa od przedniej i można ją zastosować wszędzie.
Telefon jest bardzo ważny, nie tylko aby informować gdzie jesteśmy ale i w wypadkach alarmowych. Dziś nie powinno się wyjeżdżać bez telefonu komórkowego w trasę.

Pompka rowerowa – czyli jak najmniejsza pompka którą da się napompować rower. W zasadzie to wszystko co trzeba ze sobą zabrać. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: