Co zrobić by owady nie gryzły

Gryzienie owadaNiektóre muchy podobnie jak komary potrafią gryźć. Ugryzienie muszek zarówno tych małych zwanych meszkami jak i większych czyli końskich jest dotkliwe.

Szczególnie jest to niekorzystne dla osób uczulonych na ugryzienia i może to powodować groźne następstwa.

Aby ochronić się przed ugryzieniem większości owadów wystarczy odrobina wiedzy z tego i tym podobnych artykułów.

Co zrobić aby muchy nas nie gryzły – ochrona przed muszkami polega na bardzo podobnych zasadach jak w przypadku komarów. Owady z grupy much tak samo nie lubią zapachu wydzielającego się z organizmu witaminy B. Do tego aby naturalnie się zabezpieczyć przez gryzieniem much i muszek trzeba zażywać regularnie witaminę B.

Najlepiej kupić całą paczkę witamin z grupy B – wszystkie w jednej kapsułce nazywają się B komplet. Nie każda witamina z grupy B jest odstraszająca owady, dokładnie chodzi tutaj o witaminę B12 i B5. Ale warto przyjmować kompleksową witaminę B.

Witaminy te trzeba przyjmować regularnie aby odstraszać owady. Czyli codzienne branie tylko zapewni nam ochronę przez wydzielanie nie wyczuwalnego zapachu dla człowieka prze skórę tejże witaminy.

Kolejny dobry sposób to stosowanie sprejów odstraszających. Jest to bardzo popularna i najprostsza metoda. Jednakże może być kosztowna. Witaminę przyjmujemy raz dziennie a paczka starcza na kilka dni. W przypadku sprajów można ich zużywać nawet kilka dziennie a ich cena jest znacznie droższa od witamin.

Mimo wszystko to jednak spreje zapewniają najbardziej pewną ochronę przed ugryzieniami. Spraje działają oczywiście tylko określony czas ale są najskuteczniejsze.

Inna metoda to specjalne kremy które działają podobnie jak spreje. Są one trochę droższe ale starczają na znacznie dłużej. Sumując sposoby do walki z ugryzieniami owadów najlepsza metoda to witaminy B, potem spreje o ile chodzi o nasze kieszenie, a jeśli cena nie gra roli to warto stosować tylko maści.

Można także łączyć oba sposoby z sobą – to da nam maksymalną gwarancję aby nic nas nie ugryzło. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *