Co zrobić by rodzice nie wtrącali się do małżeństwa i związku

Wtrącanie sięWiele rodziców często zabiera głos w nie swoich sprawach. Zazwyczaj tak się dzieje gdy młode małżeństwo zamieszkuje po ślubie w domu jednych z rodziców. Para młoda przeżywa bardzo ciężkie chwile gdy ktoś stale mówi im jak mają żyć i jak układać swoje życie.

Z czasem przeradzać się takie coś może w frustrację i rozdrażnienie a nawet wrogość do rodziców lub teściów. Aby nie dopuścić do takiego stanu rzeczy trzeba szybko działać i określić rodzicom to że małżeństwo oznacza życie nawiej rodziny, prywatne życie, nawet jeśli toczy się je pod jednym dachem z rodzicami.

Co zrobić aby rodzice się nie wytracali do związku – pierwszym krokiem w uwolnieniu się od rad rodziców na pewno jest powiedzenie im o tym aby wiedzieli że ich życie jest osobne od waszego. Trzeba rodzicom powiedzieć że nie chce się otrzymywać od nich rad na każdym kroku.

Bardzo ważne jest to aby określić że przestrzeń na której się żyje jest niezależna od nich nawet jeśli znajduje się ona pod dachem rodziców.

Na pewno bardzo ciężko będzie coś takiego wyjaśnić w przypadku gdy mieszka się u rodziców. Należy jednak się przemóc i zrobić ten krok gdyż odwlekanie takiej decyzji będzie tylko zaogniało sytuację.

Istnieje powiedzenie że nie da się tworzyć własnego domu żyjąc z rodzicami pod jednym dachem, jednakże to już jest tylko zależne od samych rodziców. Dość wymowny jest także czyn a nie tylko słowa. Czynem talkiem będzie na przykład zamontowanie drzwi do sowich pokoju na wzór osobnego mieszkania. Drzwi powinny być zamykane na klucz – to będzie bardzo wymowne.

Największym priorytetem w uwolnieniu się od rodziców jest własna kuchnia, własna łazienka i własne pokoje – to jest absolutny priorytet. Pamiętajmy że rodzice nie wtrącają się bo chcą źle, oni po prostu myślą że wiedzą wszystko lepiej lub sami mają często nieciekawe życie i chcą innym zrobić coś na wzór swego ale nieświadomie.

W takich działaniach potrzebne jest wyrachowanie a nie działania pod impulsem. Warto na ten temat przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *