Co zrobić by rower był szybszy

Szybszy rowerW obecnych czasach mamy bardzo wiele gatunków rowerów, jedne są do jazdy w terenach inne do wyścigów. Mimo wszystko można każdy rodzaj roweru usprawnić, tak aby osiągał większe prędkości jazy.

Co zrobić by rower był szybszy – Zacznijmy od podstaw. O tym co wpływa na szybkość już napisano osobny artykuł w tym serwisie. Teraz skupimy się na tym co możemy zrobić aby on sam osiągał większe prędkości jazdy. Wpływ na prędkość ma wiele czynników – część z nich to także regulacja.

Najważniejsze cechy szybkiego roweru to jego waga. Powinna być ona jak najmniejsza, im lżejszy tym łatwiej go rozpędzić i mniej wytraca szybkości na nierównym terenie – tutaj trzeba pamiętać aby odciążyć go maksymalnie z zbędnych rzeczy.

Kolejna ważna informacja to szerokość opon roweru, im opony są węższe tym rower potrafi jechać szybciej. Opony o cieńszych bieżnikach stawiają mniejszy opór toczenia się po drodze.

Następna ważna informacja to wielkość samych kół roweru, im większe tym mniej pracy wkładamy w toczenie roweru na dłuższym dystansie niż mniejszym kołem. Szybkość tutaj przekłada się na włożoną mniejszą pracę do takiego samego dystansu jaki wychodzi w obrocie koła roweru.

Bardzo ważne są także przełożenia roweru. Ilość zębatek jest do przyspieszania ale ich wielkość jest już do szybkości jazdy. Korba z przodu powinna być jak największa aby jechać maksymalnie szybko, z tyły kaseta powinna mieć małe blaty.

Można ustawić także siodełko roweru w taki sposób aby było one wyżej od kierownicy, to wymusi od nas pozycję opływową ciała podczas jazdy, czyli też większą szybkość roweru.

Pomocne do prędkości i mocy roweru także są strzemiona lub buty rowerowe – one ciągną obrót korby nawet podczas cofania nogi. Wszystkie te wymienione czynniki nie są dużymi nakładami finansowymi, jak ktoś lubi jeździć szybko to wystarczy że przy wymianie na nowe podzespoły będzie pamiętał o tym artykule. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: