Co zrobić jak się wpadnie w poślizg samochodem

Samochód zimąPoślizgi są bardzo niemiłą niespodzianką. Zdarzają się one każdemu zarówno osobą pieszym jak i szczególnie podczas jazdy samochodem czy innym środkiem transportu.

Wyjście z poślizgu nie jest trudne ale wymaga od nas zachowania zimnej krwi i co więcej szybkiej reakcji.

Jak wyjść z poślizgu – wyjście z poślizgów wymaga od nas szybkiej reakcji – o ile są to poślizgi podczas jazdy. Z poślizgów wychodzi się na kilka sposobów. Wybranie sposobu wyjścia z poślizgu jest zależne od tego z jakim poślizgiem mamy do czynienia. Zacznijmy od poślizgu jaki może spotkać osoby piesze skończywszy na dotyczących samochodów.

Poślizg w który wpadnie osoba piesza należy starać się balansować rękoma, co więcej podczas poślizgu powinno się lekko ugiąć nogi aby obniżyć środek ciężkości ciała. W przypadku nie uniknięcia wywrócenia się należy w poślizgu starać się spadać na tyłek wraz z amortyzacją rękoma, lub na przód łapiąc się rękoma tak aby uderzenie było jak najmniej dotkliwe.

W przypadku poślizgu samochodem trzeba często działać szybko. Rozróżniamy dwa poślizgi jeden podczas jazdy oraz drugi gdy nie możemy wyjechać gdyż koła się ślizgają. W przypadku gdy nasze koła nie mają oparcia i boksuję ślizgając się rozwiązanie jest proste.

Należy pod koła nasypać czegoś co będzie zapewniało im większe tarcie – może to także być położenie kawałka szmaty którą zawsze można wozić w samochodzie.

Inny sposób to ośnieżenie miejsca ślizgu aby ruszyć, najtrudniejsze często jest samo ruszenie z miejsca. W przypadku wpadnięcia w poślizg podczas jazdy wyjścia jest kilka. Można starać się przyspieszyć – co może prowadzić do wyrównania samochodu.

Można także wyłączyć całkowicie ciągnięcie silnika co szybko zahamuje poślizg lub znacznie go wyrówna. Inne rozwiązania to staranie się wykręcić w poślizgu – jednakże jest to zazwyczaj zawodna technika. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.