Co zrobić jak zestaw słuchawkowy źle działa w telefonie

Witam, mam taki problem, że posiadam zestaw słuchawkowy całkowicie nowy. Jednak z moim telefon on źle działa. U kolegi wszystko jest super a u mnie jakieś słaby głos i nie działają klawisze sterujące. Dlaczego tak jest, obydwoje mamy wtyki 3,5 w telefonie na mini jacka. A i niego jest dobrze działający a u mnie zestaw praktycznie nie działa. Czy da to się jakość naprawić?

– Witaj, mimo że producenci telefonów jak i zestawów słuchawkowych nazywają to mini jack 3,5 mm to jest tak naprawdę z tym różnie. Czasami telefony mają lekkie przesunięcie a czasami zestawy słuchawkowe na wtykach.

Zobacz Twój zestaw słuchawkowy i czyjś inny. Chodzi o to że poszukaj takiego jaki u Ciebie działa lub działał – i porównaj do tego co nie działa pod względem wyglądu wtyku.

Jak przyłożysz do siebie obydwie wtyczki zobaczysz że mają lekkie przesunięcie w tych paskach jakie rozdzielają ich poszczególne segmenty. Słuchawki na przykład mają dwa segmenty a zestawy słuchawkowe już 3. Będą one przesunięte względem wysokości na tym wtyku – chodzi o te linie jakie je rozdzielają.

Naprawić się tego nie da bo to nie jest zepsute. Trzeba szukać słuchawek jakie pasują do Twojego telefonu. Druga opcja to kupno przejściówki uniwersalnej i przez nią montowanie zestawu słuchawkowego aby działał. Ale czy przejściówkę znajdziesz taka jaka będzie pasować to taka sama gonitwa jak za zestawem jaki będzie współpracował.

– To jak zestaw mimo, że pisze 3,5 mm to mogą one być różne i nie są tak naprawdę kompatybilne wszystkie razem?

3,5 mm oznacza grubość wtyku a nie jego kształt. Niestety kształty są różne i mimo że pisze wtyk mini jack 3,5 to nie znaczy, że będzie pasował do telefonu. Niestety nie ma tutaj standaryzacji w jednym telefonie super, w innym wcale nie działa w innym działa ale z szumem i średnio. Nie wiadomo jaki jest właściwy – niby kupując zestawy producenta telefonu będą one dobrze działać – ale wiesz już pewnie, że one kosztują kilka razy więcej niż inne mało znanych lub nieznanych marek.

Osobiście kupuję kilka zestawów różnych i jakiś tam działa zawsze a pozostałe trzymam jak telefon się zmieni. Taniej wychodzi kupić mi kilka niż 1 firmowy producenta.

Miałem ten sam problem swego czasu. Wystarczyło wypróbować różne zestawy aby znaleźć taki działający. Te od producenta będą na pewno działać ale także zgodzę się, że cena ich nie jest atrakcyjna. Szkoda, że nie mają one oznaczeń jeszcze po za 3,5 jakieś A czy B aby wiedzieć od razu czy będzie to grało czy też nie.

– Także i dla mnie nie jest to zrozumiałe. Faktycznie takie oznaczenia zawsze powinny mieć miejsce skoro te wtyki mimo wszystko się różnią konstrukcją. Prawdopodobnie nie ma tutaj norm standaryzacji wtyków co do konstrukcji stref a tylko ich grubości.

Bo zobacz, że z reguły samo audio (słuchawki bez mikrofonu) będzie prawie lub zawsze działać na 3,5 mini jack ale jak dochodzi kolejna sekcja wtyku już mikrofon to wtedy zaczynają się te problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *