Co zrobić z kory drzewnej

Kora na działceKora z drzewa jest świetnym i bardzo pożądanym materiałem dla działkowców i sadowników. Także osoby które prowadzą ogródki rekreacyjne mogą z powodzeniem skorzystać z jej licznych walorów.

Kora drzewna jest naturalnym budulcem który zapewni nam wiele pozytywnych rzeczy.

Do czego wykorzystać korę drzewną – kora drzewna może mieć kilka zastosowań. Najbardziej popularnym i porządnym są jej właściwości zapobiegające porostowi chwastów. Korę więc wysypuje się w otulinach drzew dzięki czemu ich otoczki są pozbawione całkowicie chwastów i porostów.

Kora drzewna także może być użyta do wysypywania między rządkami truskawek, aby zapobiec rośnięciu chwastów, jak i aby była ona podłożem zabezpieczającym kontakt truskawek z ziemią i ich gniciem.

Jest ona idealna nie tylko do zabezpieczenia obszarów ziemi przed wzrostem chwastów. Także używa się jej do aronii i borówek. Chodzi o to że te dwie rośliny potrzebują konkretnego ph ziemi. Kora drzewna ustala idealny odczyt takiej gleby – odrobinę ją zakwaszając czego wymagają te rośliny i drzewa.

Co więcej korę drzewną można wykorzystać na podjazdach i jako wysypu ścieżek. Jest ona na tyle trwała że posłuży wiele lat, zabezpieczając miejsce jej wyłożenia na bardzo długi okres przed zarastaniem.

Kora drzewna jest to składnik naturalny dlatego nie niszczy on gleby i nie ma na nią złego wpływu. Jest ona powszechnie używana do zabezpieczenia gleby – także przed spłukiwaniem.

W korę drzewną nie warto się zaopatrywać w sklepach. Najlepszym rozwiązaniem na pozyskanie dobrej kory drzewnej i w bardzo atrakcyjnej cenie jest po prostu tartak. W tartakach można ją nabyć za grosze i w pierwszej klasie jakości.

Chodzi o to że tartaki uznają korę jako odpady dlatego jest tak tania, a sklepy muszą na niej zarobić.

Zachęcam wszystkich do stosowania naturalnej kory drzewnej na swoich ogrodach. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *