Co zrobić z zwierzętami podczas wyjazdu i wakacji

Zwierzęta schroniskoW roku każda rodzina ma jakieś wyjazdy, pojawia się wtedy problem co zrobić z zwierzętami. Największy problem stanowią zwierzęta jakie posiadamy a jakich nie chcemy brać z sobą na wycieczki.

W artykule co zrobić gdy nie możemy bądź nie chcemy zabrać naszego zwierzaka oraz o co zadbać gdy pozostawi się go w domu.

Na początku w samym wstępie informacja że najgorsze z wszystkich możliwych jest fakt porzucania zwierzęcia z powodu wyjazdu. Takie zachowanie zasługujące na potępienie.  Pamiętajmy zwierze to nie pluszowa zabawka i tak samo jak człowiek się przywiązuje do człowieka i także ma uczucia, więc postępujmy z rozwagą i sercem – za wyrzucanie zwierząt grozi także odpowiedzialność karna z ramienia prawa.

Gdy zabieramy z sobą zwierzaka – koniczne jest pamiętanie o kilku zasadach o jakie musimy zadbać. Pierwsza z nich jeśli jedziemy gdziekolwiek nasze zwierze gdy nie zabieramy go ze sobą pozostawiając w samochodzie musi mieć picie oraz sam samochód bezwarunkowo musi stać w cieniu z uchylonymi szybami. W ciepłe dni najważniejsze więc jest picie i ochrona przed działaniem słońca.

Także to samo dotyczy gdy zwierzaka gdzieś przywiązujemy na dłuższy czas – nie może być on na słońcu. Wyjazdy i zabieranie z sobą naszego zwierzaczka jak widać nie tworzą nam wiele obowiązków. Pamiętajmy  jednak że jest bezwzględny zakaz wprowadzania psów na plażę i pozostawiania ich bez opieki.

Gdy zwierzak zostaje w domu – sprawa jest trudniejsza. Na początek musimy pamiętać tak samo jak wyżej o wodzie i to dużym jej zapasie. Najlepiej zacznę od najmniej kłopotliwych czynności czyli zostawić zwierzaka pod opieką życzliwych ludzi. Można go oddać do schroniska na kilka dni.

Prawo jest takie, że oddajemy nasze  zwierzę na kilka dni płacąc za zwierzęcy hotel czyli jedzenie dla nich i nocleg – oczywiście jest tańsze niż dla ludzi dlatego jest to bardzo dobra alternatywa. Po kilu dniach możemy z schroniska odebrać naszego zwierzaka i jest to najlepsza opcja mniej kłopotliwa i jest zapewnione to że się nic nie stanie naszemu zwierzęciu.

W przypadku gdy zostawiamy samego zwierzaka bez opieki musimy zadbać o kilka  rzeczy. Na początek to nie może być więcej niż do 3 dni. Następnie zapewniamy mu dużo wody do picia w kilku miskach i dość pojemnych. Lepiej aby woda została niż miało by jej zabraknąć. Następnie tak samo ma się sprawa z jedzeniem.

Największa trudnością jest toaleta czyli gdzie ma iść zwierzak za potrzebą. Tutaj już trzeba wyposażyć się w coś aby mógł wychodzić na dwór – zostawianie więc zwierzaka samemu sobie w blokach jest nie do wykonania. Zwierzęta powinny mieć także znaczek na szyi aby było wiadomo czyje one są gdyby zabłądziły.

Pozostawienie zwierzęcia w lesie przywiązanego do drzewa jest karane więzieniem i nigdy się to nie kończy tylko grzywną. Wyrzucenie zwierzęcia z samochodu to także więzienie i kara grzywny na kilka tysięcy złotych. Pozbawienie życia zwierzęcia to kilka lat więzienia.

Jedyne wyście aby nie być kryminalistą to odwieść  zwierze go do schroniska – tam przyjmą zwierzaka za darmo. Gdy chcecie tylko sobie wziąć urlop od pupila to oddajemy go do każdego schroniska czyli hotelu dla zwierząt – to zwykłe każde schronisko. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: