Cola Original z Biedronki – Opinia

Cola z BiedronkiProdukt o nazwie Cola Original jest produkowany oraz dostępny tylko w marketach sieci Biedronka. Smakowo jest to produkt naszym zdaniem słabszy od bardziej znanych produktów tego typu. Warto wspomnieć, że skład także pozostawia wiele do życzenia pod względem zdrowia.

Cenowo natomiast jest to tańszy produkt colowy niż marek bardziej rozpoznawalnych. Opakowanie opisywanego produktu mieście w sobie przykładowo 2 l.

Warto rozpisać i skomentować skład Coli Original: woda, cukier (duża ilość), dwutlenek węgla, barwnik w postaci karmelu amoniakalno – siarczanowego (składnik określany jako szkodliwy dla zdrowia, nie można go przedawkować), regulator kwasowości w postaci kwasu fosforowego (bardzo niedobry składnik dla zdrowia, odwapnia kości, pozbywa się witamin z organizmu, stosowany jako środek żrący w przemyśle oraz nawóz w rolnictwie), aromaty – niestety nie określono jakie, kofeina oraz substancja konserwująca benzoesan sodu (bardzo szkodliwy składnik, odtleniający komórki organizmu, osłabiający odporność oraz z witamina C lub E wywołujący benzen a tym samym substancje rakotwórczą).

Skład napoju Cola Original z Biedronki jak widać jest naszym bardzo zły bo ma aż 3 mocno szkodliwe elementy oraz jeden mocno problematyczny. Zdecydowanie warto przemyśleć jego zakup oraz spożywanie.

Przeczytaj także:

Wartość odżywcza produktu w 250 ml oraz GDA w nawiasie: wartość energetyczna 110 kcal (6%), węglowodany z czego całość to cukry 28 g (aż 31%) – jak widać napój to tylko kalorie oraz cukry. Dlatego także jest bezwartościowy dla zdrowia a nawet szkodliwy.

Butelka 2 litrowa zawiera 8 sugerowanych porcji produktu. Naszym zdaniem jeśli jest się zwolennikiem napoi o smaku coli lepiej wybrać Coca Colę z tego powodu, że ma mniej elementów szkodliwych w całym składzie produktu.

Jednakże warto pamiętać że żaden z tych napojów nie jest zdrowy a może wpływać niekorzystnie na stan zdrowia. Nie jest to produkt naturalny i nie wnosi żaden z nich wartości dla zdrowia a może je tylko pogarszać.

Naszym zdaniem zdecydowanie byśmy radzili omijać produkty tego typu i wybierać tylko naturalne picia. Bo tylko one mają pozytywny wpływ na zdrowie w przeciwieństwie do wspomnianych produktów. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Robix pisze:

    W zasadzie to już napój legenda jak hoop który w sumie go też produkuje. Jedna z lepszych coli to była ale ustępuje tej markowej z lidla. Teraz po podatku cukrowym stała się bardzo droga, o ile kiedyś raz na tydzień ją kupowałem to teraz już nie. Zrobiła się za droga, szkoda mi już na to pieniędzy w naszym komuszym kraju.

  2. Piotr pisze:

    Proszę o sprawdzenie wersji zero i porownanie z innymi producentami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: