Czekolada Wawel krówkowa nadziewana – Opinia

Krówkowa wawelCzekolada produkowana przez firmę Wawel z nadzieniem krówkowym to produkt podany naszej subiektywnej ocenie.

Już na samym wstępie możemy napisać, że dla nas w smaku jest bardzo słodka, za słodka oraz ma w składzie elementy, które się nam nie podobają a które są uważane za szkodliwe dla zdrowia gdy używa się ich w nadmiarze lub zbyt często. Czekolada jest w tabliczkach 100 gramowych.

W smaku po za samą słodyczą czuć jej wyraźne nadzienie o smaku krówkowym, które nie jest najgorsze. Cenowo czekolada klasyfikuje się przeciętnie, nie jest ona tania ani nie wyróżnia się niczym specjalnym względem konkurentów. W czekoladzie znajduje się dużo nadzienia, co może cieszyć wiele osób lubiących tego typu słodycze.

Skład czekolady wawel o nadzieniu krówkowym: czekolada mleczna 64% na skład której wchodzą: cukier (niestety na pierwszym miejscu), mleko w proszku pełne, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, tłuszcz rośliny, tłuszcz mleczny, lecytyna sojowa, oraz nie określony aromat. Następnie ponownie cukier na pierwszym miejscu i dalej syrop glukozowy czyli słodzik, mleko zagęszczone słodzone (czyli już 4 cukrowy dodatek) składające się z cukru i mleka, tłuszcz roślinny utwardzony (czyli ten co zapycha żyły i układ krwionośny – składnik bardzo problematyczny), substancja zagęszczająca maltodekstryna, woda, emulgator lecytyna sojowa, sól oraz nie określony ponownie aromat.

Zawartość masy kakaowej w czekoladzie mlecznej minimum 30%. Może zawierać orzechy, jaja, sezam, pszenicę oraz zawiera soję. Jak widać w składnikach jest tam bardzo dużo słodyczy oraz składnik mocno problematyczny pod względem zdrowia. Producent mógłby ulepszyć ten produkt pozbywając się składników szkodliwych i potencjalnie niebezpiecznych.

Wartość odżywcza czekolady Wawel o nadzieniu krówkowym to w 100 gramach produktu: wartość energetyczna 493 kcal, tłuszcz 26,1 g oraz w tym kwasy tłuszczowe nasycone 14,7 g, węglowodany aż 59,8 g w tym cukry aż 51,5 g, białko 4,8 g oraz sól 0,14 g. Tutaj widać że kwasy tłuszczowe nasycone oraz cukry mają bardzo wysoką normę. Naszym zdaniem za wysoką nawet na słodycze.

W smaku czekolada jest dość dobra ale bardzo słodka, co można wyczuć z łatwością. Z wyglądu przedstawia się całkiem estetycznie ale mimo wszystko sami byśmy jej nie polecali ze względu na wcześniej wymieniony skład.

Naszym zdaniem lepiej wybrać coś zdrowszego o mniej problematycznym składzie produktu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *