Czopy krótkie Sanwei Ghost do tenisa stołowego – Opinia I Test

Okładzina Ghost SanweiOkładzina czopy krótkie do tenisa stołowego Sanwei Ghost to ofensywny sprzęt o zadziwiająco dobrym i mocno zaskakującym dzianiu dla przeciwnika.

Czopy te występują w kilku wariantach grubości podkładu 1,5 oraz 1,8 a także 2,1 mm. Jako że podkład może być różny, to także osiągane przez nie parametry mają zupełnie odmienne wyniki co do kontroli oraz rotacji.

Testowaliśmy czopy z podkładem 1,8 mm o trudnych do przewiedzenia przez samego producenta parametrach – na jego stronie są nieścisłości względem podanych wartości oraz tych jakie są na paczce sprzętu. Na opakowaniu Rotacja oraz szybkość wynosi 7 a kontrola 11 a na stronie producent te same o tym samym podkładzie kontrola i szybkość 10 oraz rotacja 7 do tego samego zestawu.

Natomiast z podkładem 2.1 mm – prędkość 11,3 oraz rotacja 10 wraz z kontrolą.

Twardość podkładu to MAX – choć także na stronie producenta pisze że 36 stopni a więc dość miękkie a nawet można je z powodzeniem określić jako Soft. A więc bądź tutaj mądry i zrozum to co chce powiedzieć producent – musimy ocenić je samemu.

Po naszych testach okładzina Sanwei Ghost okazuje się zadziwiająco interesująca w osiągach. Jest to naprawdę sprzęt jaki może popsuć nerwy przeciwnikowi. Już w pierwszych testach zadziwiające jest odbicie piłki oraz szczególnie parametr rotacji na piłce – to są bardzo mocne strony okładziny.

Duch (Ghost) jest zadziwiająco szybki jak na czopy nawet ofensywne. Piłka ma od nich mocne odbicie i nabiera bardzo dużego przyspieszenia podczas uderzenia. Doskonale sprawdzi się w bloku aktywnym jak i szybkich atakach, gdzie wykona się ruch kątem rakietki czy samym topspinem lub zbicie.

Czopki okładziny nie są szerokie ale bardziej słupkowe przez co mocno się uelastyczniają oraz ma to kolosalny wpływ na zachowanie piłki. Z tą okładzina można łatwo piłce nadawać rotacji jak i całkowicie ją zerować czy lekko odwracać po dość pasywnym nastawieniu. Także silna rotacja przeciwnika jest odbierana z znacznie mniejszym parametrem przenoszonym na naszą okładzinę a więc łatwiej piłkę wykorzystać w naszej odpowiedzi.

Sanwei Ghost dla osób jakie grały do tej pory tylko okładzinami gładkimi może być problematyczny do wykorzystania. Na początku trzeba będzie nauczyć się grać tą okładziną – zachowanie jest inne niż w przypadku gładkich – trochę podobne do czopów Sauer & Troger Hass – tam także był w pewnym stopniu podobny rezultat zakłócający piłkę dla przeciwnika.

Okładzina ta ułatwi odbiór dowolnego serwu rotacyjnego przeciwnika, kręcenie się piłki nie jest dla niej straszne bo dobiera je stosunkowo pasywnie. Samemu natomiast można nadać łatwo rotacji piłce wykonując typowe uderzenie. Rotacja nie jest ogromnej mocy ale wystarczająca do zagięcia łuku piłki – może być silna topspinowa czy dowolna inna.

W naszej ocenie okładzina Sanwei Ghost ma prędkość 8 na 10 oraz rotację około 7. Kontrola to trudny do oszacowania czynnik bo będzie zależny od doświadczenia gracza tego typu sprzętem. Ona nie zachowuje się jak gładka okładzina. Jeśli ktoś jest ograny to 9/10 kontroli natomiast dla początkującego z tego typu czopami będzie to około 7 punktów.

Bardzo fajny efekt powstaje na okładzinie przy odbiorze mniejszych rotacji. Można je łatwo odwrócić, natomiast przy silnej rotacji można ją wyhamować lup skontrować bądź przekazać.

Sprzęt ten daje szeroką paletę zagrań i wybacza sporo błędów. Jednakże trzeba nauczyć się nim grać. Zdecydowanie dla osób jakie lubią grać czopami warto go wypróbować. To może być bardzo skuteczny oręż w zdobywaniu punktów, daje sporą paletę możliwych zagrań oraz zmniejsza przewidywalność piłek dla przeciwnika w zupełnie innym stopniu niż okładziny gładkie. Zdecydowanie polecamy do wypróbowania. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

  1. Konieczny pisze:

    Bardzo mnie zaciekawił ten temat. Akurat gram czopami i szukam czegoś szybszego, wydają się już po samym odbiciu że warto wypróbować. Moje DHS już mi nie wystarczają obecnie do gry. Super że pojawiają się nowe także linie czopów ofensywnych nie tylko gładkie.

  2. Zuski pisze:

    Sporo gram czopami, i z jednej strony deski mam gładką a z drugiej właśnie ofensywnego czopa. To dobre połączenie bo można znacznie więcej wykonać zagrań. Tego też z chęcią wypróbuję jak się sprawdzi u mnie. Im bardziej jest nadający się do ataku a zarazem ma większe zakłócenia tym lepiej. Hass jest niezły ale nie da się z niego zrobić typowego topa, fajnie jak by z tej wyszło.

  3. Tracjusz Filip pisze:

    Trochę grałem tymi czopami Ghost od Sanwei i trzeba przyznać, jest to niezła broń na licznych przeciwników. Dobra kontrola i dość szybka katapulta. Rotacja względnie niezła – dość dobra ale bez jakiegoś ultra spina. Ogólnie okładziny godne polecenia i wypróbowania w grze, mi się sprawdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: