Czy antykoncepcja nie szkodzi zdrowiu

Zdrowie a antykoncepcjaAntykoncepcja jest to termin który budzi kontrowersje od wieków. To czy stosowanie antykoncepcji jest zdrowe zależy oczywiście od środków jakie mamy zamiar stosować.

Na samym wstępie można powiedzieć że jedne rodzaje środków antykoncepcyjnych są niezdrowe a inne nie mają absolutnie żadnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie.

Czy antykoncepcja jest zdrowa – jak było wspomniane wcześniej wszystko zależy od środków. Środki te można podzielić na dwie grupy czyli zewnętrze i wewnętrzne. Do środków antykoncepcyjnych wewnętrznych zaliczamy tabletki antykoncepcyjne oraz spirale. Do środków zewnętrznych oczywiście prezerwatywy.

Spirale stosowane są przez kobiety w celu wywołania stanu uniemożliwiającego zajścia w ciążę. Spirale te umieszczone są na stałe (do czasu ich zdjęcia) w pochwie kobiety wywierając nacisk i drobny stan zapalny uniemożliwiający zapłodnienie po stosunku.

Spirala więc jest dość niebezpieczna dla zdrowia a sama wywołuje wspomniany stan zapalny który jest ciągły. Ich popularność w obecnych czasach jest bardzo mała na rzecz tabletek antykoncepcyjnych.

Tabletki antykoncepcyjne – są to farmaceutyki budowane na zasadzie chemii lub hormonów. Ich zadaniem jest pozbawienie całkowicie (w okresie brania tabletek) możliwości rozrodu. Tabletki bywają zarówno przeznaczone dla kobiet oraz dla panów. Te dla mężczyzn działają na zasadzie zabicie w okresie brania tabletek wszystkich plemników produkowanych przez mężczyznę.

Oba sposoby są jak widać niezbyt interesujące. Tabletki w rzeczywistości są bardzo niebezpieczne. Ich przyjmowanie może doprowadzić do choroby osób uczulonej lub drobne zmiany hormonalne. Przykładowo u niektórych kobiet zaczynają rosnąć drobne wąsy lub ciemnieją im włoski na rękach i nogach – to przez działanie antykoncepcji hormonalnej. Stosowanie tabletek daje zazwyczaj 100% gwarancji przed ciążą ale ponosi za sobą różne zagrożenia.

Prezerwatywy – jest to nadal najbardziej popularny środek antykoncepcyjny. Stosowany wyłącznie przez panów. Polega on na nałożeniu prezerwatywy (potocznie Kondoma) na penisa mężczyzny która to zapobiegnie wytryskowi nasienia do pochwy kobiety podczas stosunku. Prezerwatywy dają także całkowitą pewność działania.

Jednakże wiele par wybiera tabletki z powodu na bardziej doraźnie doznania podczas stosunków czyli bez kapturka. Sumując z wszystkich dostępnych rodzajów antykoncepcji najbardziej opłacalne oraz najbezpieczniejsze dla zdrowia są prezerwatywy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.