Czy Black Friday naprawdę się opłaca – znamy odpowiedź

Wyprzedaże w piątekBlack Friday jest prawdziwym świętem wyprzedaży, ale wielu sceptyków twierdzi, że to jedynie chwyt marketingowy. Wystarczy jednak wiedzieć, co, gdzie i kiedy kupować, by Czarny Piątek był idealną okazją do oszczędzania. Jeśli chcesz poznać tajniki czarnopiątkowych zakupów, czytaj dalej.

Dobry plan to podstawa, czyli lista na Black Friday

Negatywne podejście do Black Friday przeważnie mają osoby, które nie potrafią zapanować nad wydawaniem pieniędzy. W końcu żadna obniżka cen nie uchroni Cię przed bezsensownym trwonieniem majątku, jeśli kupujesz wszystko, co wpadnie w Twoje ręce. Po takim wyskoku możesz czuć się źle nie tylko z niepotrzebnymi przedmiotami, które znalazły się w Twoim domu, ale także z pustym kontem. By czarnopiątkowe wyprzedaże miały sens, musisz się dobrze przygotować. Najlepiej spisz wszystkie potrzebne rzeczy, na które przeważnie brakuje Ci pieniędzy lub takie, które są spełnieniem Twoich marzeń, ale nie mieszczą się w comiesięcznym budżecie. Na stronie sklepu znajdź konkretne produkty i przygotuj swój koszyk na Black Friday. Dzięki temu nie poniosą Cię emocje i zamówisz za ułamek ceny to, co naprawdę chciałeś kupić.

Co opłaca się kupować w czasie Black Friday?

W ciągu roku organizowanych jest wiele wyprzedaży na ubrania w sieciówkach lub kosmetyki w popularnych drogeriach. Do zakupienia kurtki czy nowej pary butów warto zatem wykorzystać posezonowe obniżki cen. W czasie Black Friday lepiej skupić się natomiast na elektronice, telefonach, dużym oraz małym AGD. Takie produkty są przeważnie dosyć drogie, dlatego naprawdę opłaca się poczekać na spektakularną promocję. Dzięki Black Friday nie tylko wymienisz swój komputer na o wiele lepszy i szybszy laptop, który ułatwi Ci pracę, ale także kupisz nowy telewizor, smartwatch monitorujący Twoje treningi czy wymarzony multicooker pomagający przygotowywać pyszne oraz zdrowe posiłki dla całej rodziny. Inwestując w taki sprzęt, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, więc w końcu spełnisz swoje małe marzenia i podniesiesz komfort życia, nie nadwyrężając przesadnie domowego budżetu.

Najlepsza taktyka dla lubiących oszczędności

Pierwsze wyprzedaże pojawiają się na kilka dni przed Black Friday, jednak na najlepsze okazje trafisz właśnie w Czarny Piątek. By nie przepłacić, postaraj się wytrzymać do wyznaczonej przez sklep daty. Nie zwlekaj jednak ze sfinalizowaniem transakcji zbyt długo. W Polsce przeważnie Black Friday trwa przez cały weekend, jednak pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą poszukującą okazji. Właśnie dlatego na zakupy do sklepu stacjonarnego lub wirtualnego udaj się w pierwszych godzinach wyprzedaży. Dzięki temu upolujesz poszukiwane przez siebie produkty za ułamek ceny wyjściowej i nikt Cię nie ubiegnie.

W ten sposób kupisz rzeczy ze spisanej przez siebie listy, a jeśli w Twoim budżecie zostaną wolne środki, będziesz mógł się rozejrzeć także za prezentami dla najbliższych. Nie zmarnuj swojej szansy i zaplanuj zakupy już dzisiaj.

Czarny Piątek przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i choć jego początki w Polsce bywały różne, dzisiaj jest popularnym świętem miłośników zakupów, którzy poszukują najniższych cen. Taka okazja do oszczędzania nie zdarza się codziennie, dlatego przygotuj swój plan i skorzystaj z obniżek cen tak, abyś był zadowolony. Dzięki Black Friday sporo pieniędzy zostanie w Twoim portfelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *