Czy Cola Original z Biedronki to Hoop Cola

Cola biedronkaWiele osób twierdzi że Cola Original to to samo co Hoop Cola. Prawda jednak jest taka, że to są zupełnie inne napoje tylko o podobnym składzie dla osób jakie czytają go pobieżnie. W rzeczywistości smak tych dwóch napojów jest różny a całość opiera się na aromatach – w jednym z nich aromat jest kofeiną a w drugim dodatek kofeiny jest prawdziwy.

Więcej o tym w filmie, warto go zobaczyć aby obalić często powielany mit w internecie – że to są takie same napoje.

W Internecie można znaleźć bardzo wiele opinii na temat tego, że Cola Original pochodzenia z marketu Biedronka to jest to samo co Hoop Cola – gdyż producent jest ten sam. Fakty jednak są takie, że zgodnie ze składem jest w nich różnica – także w tabeli GDA jaką podaje producent na każdym opakowaniu.

Co więcej podczas próby smaku jednego napoju po drugim czuć wyraźną różnicę na kubkach smakowych. Różnica ta jest bardzo dobrze wyczuwalna nawet dla osób mających przeciętnie rozwinięty instynkt rozpoznawania rodzaju smaku.

Różnice ze składu polegają na tym, że w Hoop Cola aromaty są rozdzielone w stosunku do składniku jakim jest Kofeina. Natomiast w odpowiedniku z Biedronki kofeina jest składową aromatu a nie osobnego składnika picia – to diametralnie różne znaczenie, z czego wynika także tabela GDA.

Hoop Cola – białko 0,1g, tłuszcz 0,1 g oraz sód 0 g a w Coli Original – białko 0,5 g, tłuszcz około 0,5 oraz sód 0,1 g.

Jak widać mit dotyczący tego, że te dwa napoje są tym samym jest obalony. To są dwa różne napoje o podobnym smaku ale jednak z subtelną różnicą. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Robert pisze:

    A co jest na przesławnej Coca-Coli napisane ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *