Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laseremNie da się ukryć, że obecnie większość kobiet stara się znaleźć skuteczny sposób na to, by pozbyć się zbędnego owłosienia. Można jednocześnie powiedzieć, że taki stan rzeczy wynika głównie z utartych kanonów piękna, które zakorzeniły się w naszym społeczeństwie.

Z uwagi na nie kobiety nie akceptują nawet najmniejszego owłosienia na nogach, w okolicy bikini czy pod pachami. Panie jednak doskonale zdają sobie sprawę z tego, że codzienne wykorzystywanie maszynek do golenia, czy kremów do depilacji jest wyjątkowo uciążliwe. Właśnie dlatego, coraz większe zainteresowanie wzbudza nic innego jak tylko depilacja laserowa.

Pozwala ona na trwałe i skutecznie pozbycie się owłosienia z dowolnej partii ciała. Niemniej jednak o depilacji laserowej krążą w sieci maksymalnie zróżnicowane. Wobec tego, czy proces laserowego usuwania owłosienia jest bolesny?

Depilacja laserowa rzeczywiście boli? 

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że depilacja laserowa warszawa stała się dla wielu kobiet prawdziwym wybawieniem. Dzięki prostemu zabiegowi można doprowadzić do uzyskania całkowicie gładkiej skóry, bez problemu wrastających włosków i podrażnień. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że wiele kobiet podchodzi do tego zabiegu z dość dużym dystansem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w sieci można spotkać się z licznymi opiniami, które jasno wskazują na to, że depilacja laserowa może okazać się dość przykrym i bolesnym doświadczeniem. Wobec tego, jak prezentuje się to w rzeczywistości?

Otóż na samym początku warto zauważyć, że każda z kobiet ma inny próg bólu. Dla jednych z pań więc depilacja laserowa nie będzie powodowała żadnego dyskomfortu, dla innych z pań może się ona jednak wiązać z pewnym, nieprzyjemnym uczuciem. Warto jednak zauważyć, że dyskomfort głównie odczuwają panie z grubymi i ciemnymi włosami, gdyż celem ich wypalenia potrzebna jest nieco silniejsza wiązka światła, niż w przypadku jasnych i cienkich włosków.

Depilacja laserowa i możliwość ewentualnego znieczulenia do zabiegu

Nie da się ukryć, że profesjonalne gabinety kosmetyczne są świetnie przygotowane na to, że niektóre klientki mogą być nieco bardziej wrażliwe na wiązkę światła jaka generowana jest przez laser. W efekcie zakładają one możliwośc zastosowania specjalnego znieczulenia w postaci kremu.

Warto jednak zauważyć, że zwykle podczas przebiegu depilacji laserowej skóra pacjentek jest na bierząco schładzana, dzięki czemu istnieje możliwość zminmalizowania nawet najmniejszego poczucia dyskomfortu lub lekkiego pieczenia.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: