Czy francuski jest trudny w nauce?

Nauka FrancuskiegoDzisiaj znajomość języków to absolutny must-have. Pozwalają nam one na swobodne porozumiewanie się z mieszkańcami innych krajów na płaszczyźnie biznesowej czy prywatnej.

Dzięki językom czujemy się również swobodniej będąc na wakacjach. Obecnie do najpopularniejszych należy język angielski, jednak coraz więcej osób postanawia uczyć się języka francuskiego. Niektórzy jednak rezygnują już na samym początku obawiając się niesatysfakcjonujących efektów. W poniższym materiale odpowiadamy na pytanie czy naprawdę francuski jest trudny w nauce?

Język francuski – co nas powstrzymuje przed nauką?
Wiele osób wskazuje, że trudność francuskiego słownictwa jest dla nich nie do przeskoczenia. Tymczasem, gdyby się przyjrzeć językowi francuskiemu i dla przykładu węgierskiemu, francuski ma słownictwo zdecydowanie bardziej zbliżone do naszego, polskiego. Wiele słów wywodzi się bowiem z łaciny. Ponadto język francuski nie ma aż tak bardzo rozbudowanego słownictwa jak np. język angielski. Mowa tu m.in. o przymiotnikach, których zdecydowanie częściej używa się w różnych kontekstach.

Jak uczyć się języka francuskiego, żeby się go nauczyć?
Po pierwsze, zacznijmy od nastawienia. Nic nie jest łatwe, gdy od razu nastawiamy się, że nam nie wyjdzie. Pozytywne myślenie i otwarty umysł to zestaw na dobry początek.

Po drugie, zwróćmy się o wsparcie w nauce do profesjonalistów. Na rynku działa wiele szkół językowych, jednak w szczególności warto zwrócić uwagę na szkołę Salut Hola, która posiada bogatą ofertę szkoleń, kursów a także wyjazdów językowych.

Dzięki nauce dopasowanej do naszego poziomu znajomości języka (od początkujących do zaawansowanych) a także grup wiekowych, będziemy mogli uczyć się języka francuskiego w najbardziej dopasowanej do naszych potrzeb formule. Dla najmłodszych przygotowano autorską metodę Les Petits Français, z kolei dla starszych – najlepsze podręczniki na rynku.

Szkoła Salut Hola, obecna na rynku od ponad 8 lat oferuje również profesjonalne szkolenia dla firm, np. zamierzających wejść na rynek francuski bądź francuskojęzyczny.
Więcej informacji o szkole jak i prowadzonych kursach można znaleźć na stronie: https://salut-hola.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *