Czy katalogować stronę internetową

Katalogi stronWiele osób się zastanawia czy warto katalogować własną stronę internetową. Czy jest jakiś sens dodawania jej do popularnych katalogów stron internetowych branżowych jak i ogólnych. W obecnych czasach tego typu listy zmieniły swoje znacznie diametralnie, przez co warto się nad tym zastanowić.

Na wstępie warto dodać, że katalogi stron straciły niemal całkowicie na znaczeniu. Zarówno mają one małą moc w pozycjonowaniu strony przez prowadzący do niej link zwrotny jak i z punktu widzenia informacyjnego.

Mało osób korzysta z list tego tupu aby odnaleźć jakąś poszukiwaną treść czy stronę – prawie wszyscy wyszukują bezpośrednio po zapytaniu wpisanym w przeglądarce w nie w serwisach katalogujących.

Najbardziej wartościowym argumentem za katalogowaniem jest natomiast dodanie strony do serwisów branżowych tego typu. Zawsze to jakieś powiązanie treści oraz ewentualne promowanie w tematyce. Warto jednak pamiętać aby dodać stronę tylko do tych serwisów, które mają dużą moc, są zadbane i rozwijane oraz szczególnie moderowane.

Tego typu strony nie powinny być płatne – jeśli za wpis należy uiścić opłatę to można sobie podarować dodawania tam własnej witryny. Dodatkowo warto pamiętać że jeśli już dodaje się wpis o własnej stronie czy działalności to dobrze dawać unikalne opisy a nie wszędzie stosowane takie same.

Jest bardzo mała ilość serwisów wartych uwagi tego typu, przez co nie stanowią one obecnie grupy wartej większej uwagi. Pamiętać należy że zdecydowana większość ruchu jest kreowana przez wyszukiwarki internetowe a nie strony katalogujące branże i dziedziny.

Reasumując stronę warto dodać tylko do mocnych katalogów oraz tylko tych moderowanych i zadbanych. Jeśli ma się stronę czy działalność branżową to do tego typu serwisów w pierwszej mierze wraz z najmocniejszymi o różnej mieszanej tematyce.

One o ile nie pomogą to na pewno też nie powinny zaszkodzić, tym bardziej że jest to praktycznie skrajnie marginalny udział w wyszukiwaniach. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *