Czy kierować się przy kupnie smartfona

Telefon SmartfonPrzy wyborze smartfona dla siebie należy zwrócić uwagę na kilka jego czynników. Przede wszystkim liczą się jego parametry techniczne oraz zastosowane w nim podzespoły.

Gigantyczna ilość smartfonów przedawnych w sklepach w cenach budżetowych jest nienadająca się do niczego.

Są to stare telefony jakie sklepy chcą sprzedać a one już odbiegają do minimalnych wymagań jakie powinny spełniać mimo ich zadziwiająco wysokich cen.

W przypadku wyboru smartfona (szczególnie na androida) warto zwrócić uwagę na to ile posiadają one w sobie RAM-u. Naszym zdaniem powinno być to nie mniej niż 1 GB – 512 może być już za mało w tych czasach. Kolejna sprawa to procesor – dobrze gdy ma z 4 rdzenie bo niektóre aplikacje wymagają właśnie minimum tylu. Rdzeń powinie być o taktowaniu od 1.2 Ghz.

Następny czynnik to wielkość ekranu, tutaj wybieramy to co nam pasuje do własnych upodobań. Dobrze gdy ekran jest na przykład w IPS – ma znacznie lepsze kąty widzenia i jakość obrazu. Ilość zagęszczeń pikseli także jest ważna – optymalnie będzie 233 PPI. Rozdzielczość jest też kluczowa – im większa w parametrach tym lepiej w zasadzie dla jakości obrazu.

W kierowaniu się wyboru smartfona także trzeba zwrócić uwagę na Baterię bo to także kluczowy czynnik. Akumulatory super jeśli mają co najmniej 2000 mAh. Pamięć wewnętrzna 4 GB generalnie może wystarczać jeśli nie ma się co do niego za wielkich oczekiwań, tym bardziej że można dodać karty pamięci. Ale faktycznie im będzie wbudowana pamięć większa tym lepiej. Dual Sim w tych czasach jest bardzo przydatny i zawsze warto go posiadać.

Także przydadzą się łącza LTE i obsługa standardu 3G. Co do aparatu to musi być w nim dobra soczewka oraz ilość mega pikseli. Tutaj przy wyborze pomogą tylko testy robionych zdjęć a nie suche opisy parametrów.

Zdecydowanie warto wybierać te telefony jakie mają nowe wersje już wgrane oprogramowania – to często oszczędza wielu problemów. Zapraszamy do dodania od siebie co jeszcze powinien spełniać smartfon warty kupienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *