Czy kupić mniejszy stół do tenisa stołowego

Mniejszy stół do tenisaDo tenisa stołowego istnieje dużo różnego rodzajów stołów. Warto tym razem poruszyć temat – czy warto kupić mniejszy stół niż standardowe wymiary do gry.

Dostępne stoły są oczywiście o wymiarach standardowych oraz typu midi i mini – inaczej mówiąc 3/4 lub 1/2 standardowego wymiaru. Oczywiście także trafiają się wymiary jeszcze mniejsze, lecz one już mogą być zaliczane bardziej do zabawek.

Mniejsze stoły do tenisa stołowego mają oczywiście znacznie pomniejszoną powierzchnię gry – wiele osób z racji na ten fakt, ma prawo się zastawiać czy jest sens grania na takim sprzęcie. Mogą się pojawić obawy, że gra na mniejszym rozreguluje prawidłowe zagrania na standardowych stołach i może pogorszyć faktyczną jakość gry na wymiarach olimpijskich.

Natomiast bez wątpienia bardzo dużą zaletą pomniejszonych zestawów jest fakt, że zajmują znacznie mniej miejsca i łatwiej jest je rozłożyć nawet w małym domu czy ogrodzie a także prościej jest je przechowywać.

Przy wyborze stołu do tenisa stołowego warto więc kierować się prostymi zasadami – jeśli mamy miejsce na prawidłowych wymiarów sprzęt, to warto wybrać coś takiego czyli 152,5×274. Wtedy gra najbardziej odpowiada realiom rozgrywkowym. Można na nich wykonywać wszystko o dowolnej sile uderzenia – gdyż wymiary odpowiadają faktycznym standardom.

Jeśli natomiast ma się mniej miejsca – to nie należy się martwić rozregulowaniem umiejętności gry i wybrać mniejszy stół do tenisa stołowego. Tutaj jednak musi być pewne zastrzeżenie – mianowicie w przypadku zakupu mniejszych zestawów, należy zawsze dbać o to, aby wysokość blatu rozstawionego stołu była standardowa – 76 cm a nie także pomniejszona.

Bez wątpienia nie ma problemu z grą i progresem nauki gry na stołach pomniejszonych do wymiarów 3/4 czyli 206×115 cm na blacie – gra może być na nich toczona tak samo jak na standardowych z niewielkim skrótem powierzchni do wymiany piłek. Można na nich się uczyć gry i polepszać własną technikę z takim samym dobrym rezultatem jak na stołach standardowych.

Należy bardzo także uważać na siatki – powinny być w stołach mniejszych także na wysokość standardową czyli o wymiarze 15,25 mm a nie pomniejszoną – jest to bardzo istotne, aby zachować prawidłową naukę gry i kalibrację uderzeń oraz wymian.

Bardzo ważne jest także realne podejście do gry – stoły pomniejszone do 3 / 4 standardu są bardzo dobre i ich zaletą jest niezbędna mniejsza powierzchnia do rozstawienia. Natomiast w przypadku jeszcze bardziej pomniejszonych sprzętów – naszym zdaniem już mija powoli się to z celem im bardziej jest ten blat pomniejszony. Jeszcze mniejsze stoły już wchodzą w dziedzinę zabawek a nie wartych sensu sprzętów do gry i ćwiczeń.

Istotne także są typu wykonanego sprzętu – stoły nawet pomniejszone dobrze gdy są wykonane stabilnie i trwale a nie z bardzo cienkich laminatów i wątpliwej trwałości stelażów. Pamiętajmy – że dobrze jeśli mają także kolor blatów standardowy czyli ciemno zielony poprzez niebieski do czarnego z widocznymi liniami pól.

Często mniejsze stoły są w bardzo podobnych cenach co standardowe rozmiary – dlatego warto brać przede wszystkim pod uwagę ilość posiadanego miejsca na pierwszym planie. Nawet jeśli standardowy jest trochę droższy to i tak znacznie bardziej się on opłaca.

W przypadku braku miejsca warto kupić trochę mniejszy stół – ale nie te najmniejsze zabawkowe, jeśli poważnie myślimy o tenisie stołowym i wysokiej jakości gry. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. Marc pisze:

    Dziękuję. Bardzo przydatny artykuł. Właśnie zamierzam kupić stół 3/4 (z powodu małej przestrzeni życiowej) ale nigdzie, niestety, takiego nie mogę znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: