Czy mieć kilka stron internetowych na jednym serwerze

Kilka stron serweraWiele osób zastanawia się nad tym czy można trzymać kilka stron internetowych na jednym serwerze. Obawy te budzi fakt posiadania przez te witryny tego samego adresu ip oraz danych hosta. Oczywiście obawa ta dotyczy głównie osób, które chcą pozycjonować strony na jednym hostingu.

Prawda jest taka że nie ma to wielkiego lub nawet żadnego znaczenia ile stron jest na jednym serwerze. Strony są badane pod względem jakościowym a nie gdzie one faktycznie są hostingowane.

Można mieć bez obaw wiele stron na tym samym serwerze, warto tylko zadbać o to, aby były one wartościowe i nie tworzone tylko dla robotów.

Jeśli ktoś stawia zaplecza, wtedy wybrać lepiej serwery ze zmiennymi ip – czyli przykładowo seo-hosty. Dla stron funkcjonalnych jednak nie ma to najmniejszego znaczenia czy w danej jednostce hostingu jest jedna czy dziesiątki witryn internetowych.

Nie wpływa to osłabiając na ich zawartość, pozycjonowanie ani ocenę w wyszukiwarkach.

Warto wspomnieć że problematyką może być tylko ich wzajemne linkowanie do siebie. Chodzi o linkowanie szeregowe typu każda strona linkuje do każdej lub wymiennie bądź typem Site wide – natomiast zwykłe powiązania podobnych treści na pewno nie spotkają się z negatywną reakcją w rankingu stron.

To nie ilość stron na jednym planie hostingowym ma znaczenie ale ich jakość oraz wzajemne powiązania. Należy pamiętać że jeśli robi się dobre strony dla odwiedzających, które są bogate w dobrej jakości i unikalne teksty to na pewno nigdy nie zaszkodzi im przebywanie na wspólnym serwerze.

Tylko tak zwane śmieciowe strony oraz typu niskiego zaplecza czy spam lub farmo witryny mogą mieć negatywną reakcję łańcuchową w takim przypadku. Inną kwestią jest czy hosting wytrzyma obsługę wielu popularnych stron internetowych – to jest zależne od jego mocy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Sparkowski33 pisze:

    Ja mam na 1 serwerze około 8 stron. Nie widać problemu z czymś takim o ile nie są to gigantyczne strony. Natomiast jak jest jakaś jedna gruba strona z wielkim ruchem to lepiej mieć ją samą. Wtedy obciążenie serwera jest mniejsze. Bo serwery też mają pamięć RAM i procesory a tym samym muszą przerabiać to wszystko dla każdego odwiedzającego osobno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *