Czy opłaca się sprzedawać towary na allegro

Mam zamiar zacząć sprzedawać kilka produktów na Allegro, zastanawiam się jednak czy jest to jeszcze opłacalne. Ostatnio opłaty w prowizjach od sprzedaży tak poszły w górę, że sięgają około 15% w niektórych kategoriach.

Cena zakupu towaru na sprzedaż plus cena prowizji sprzedaży już jest bardzo wysoka i zostaje coraz mniejszy margines zysku.

Warto jeszcze inwestować w prowadzenie sprzedaży na allegro, jak sądzicie. A pytanie bo kilka razy się odnosiłeś do tego portalu w różnych tematach.

Witaj, moim zdaniem skoro są tam jeszcze jacyś sprzedawcy to pewnie tak. Ale jeśli na poważnie myśli się o handlu to na pewno warto pomyśleć o własnym sklepie internetowym na własnej stronie – problem tylko z jego pozycją w sieci – czyli silna tematyka i dość społeczne zaangażowanie aby ta marka czy sklep miał klientów na starcie.

Allegro moim zdaniem jest to totalne dziadostwo zarówno pod względem obsługi jak i bezpieczeństwa i ja osobiście od lat go omijam no chyba, że naprawdę coś muszę mieć szybko.

Swistaka już nie ma czyli alternatywy allegro (jaka pewnie go podkupiła czy coś). Allegro jeszcze jest pewnie opłacalne ale coraz mnie i ta tendencja się pogłębia. Ja tam allegro nie lubię i bym tam nic nie sprzedawał od siebie – ale ludzie nadal myślą że tam bezpiecznej niż w sklepie www – przynajmniej niektórzy.

– Tylko, że na allegro jest jeszcze dedykacja przesyłek na przykład z imposta tańszych. Prywatnie się tak tanich nie będzie miało. To też trzeba wziąć pod uwagę. Najlepiej wyliczyć sobie czy będzie się to opłacać.

Zobacz ile płacisz za towar na sprzedaż przy zakupie lub materiały do jego wytworzenia, następnie ile kosztuje cię tam sprzedaż (prowizje, pakowanie, czas) i ile faktycznie zarabiasz masz zysku z tego wszystkiego. Może się okazać, że nie jest to do końca warte zachodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *