Czy Polska jest ukrainizowana – z Polski robią Ukrainę?

Ukrainizacja PolskiPolska jest otwartym rynkiem pracy dla pracowników z innych krajów. Dzięki temu Ukraińcy bardzo szybko stali się dominująca grupą obcokrajowców w Polsce. Dokonało się to jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie.

Najnowsza historia konfliktu, doprowadziła do jeszcze większych ruchów ukraińskiej ludności w kierunku Polski.

Ukrainizacja Polski jest dla wielu osób wyraźnie widoczna, objawia się w wielu różnych dziedzinach. Warto wspomnieć, że jest to proces zauważalnie trwający od wielu lat. Jest także postępujący, a nawet nabierający przyspieszenia.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że społeczność innych narodów w dowolnych innych państwach nigdy nie miała tworzonych nadzwyczajnych udogodnień dla obcokrajowców. W Polsce takie udogodnienia są natomiast bardzo daleko posunięte dla Ukraińców. Część Polaków uważa, że Ukraińcy w Polsce są lepiej traktowani niż sami Polacy. Takie poglądy mają realne podstaw, i nie można tego bagatelizować.

Od wielu lat głównym trzonem pracowników z innych krajów w Polsce są obywatele Ukrainy. Warto mieć na uwadze to, że polska jest krajem zdrenowanym przez kapitał zagraniczny. A więc większość firm, sklepów czy usług w Polsce jest o kapitale obcym.

To tworzy dużą różnicę względem pracowników Polskich w innych krajach zachodu. W Polsce pracuje się często na kapitał obcy, w krajach zachodnich pracuje się z reguły na kapitał tamtych krajów. Kraje „zachodu” nie mają zdrenowanych gospodarek kapitałem obcym – bo do tego nie dopuścili, myśląc długofalowo. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę, aby zrozumieć skalę tego problemu.

Pracujący w Polsce w dużej mierze wypracowują zyski dla dla innych krajów – tam skąd pochodzi kapitał (zagraniczne firmy i usługi). Napływ pracowników z krajów biedniejszych, stanowi więc tanią siłę roboczą na wolne wakaty w firmach. Tym samym tworzy brak konieczności podnoszenia wynagrodzenia dla pracowników krajowych, bo jest napływ nowych chętnych na stanowiska pracy. Dlatego jest to całkowicie inna sytuacja pracującego w Polsce obcokrajowca, niż pracującego Polaka za granicą – wszystko rozbija się o narodowość kapitału. A Polska jest krajem niemal doszczętnie zdrenowanym kapitałem obcym, przez krótkowzroczności decyzji rządu.

Czy Polska jest ukrainizowana i jakie są tego wyraźne objawy. Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę z proporcji. Obecnie w Polsce jest bardzo trudna do oszacowania ilość Ukraińców – liczba jest gigantyczna ale nikt nie wie dokładnie jaka. Wcześniejsi pracownicy z Ukrainy stanowili znacznie ponad pół miliona osób. Z czego dodatkowo wiele stanowi pracowników na czarno, a więc nigdzie nie rejestrowanych. Tych szacuje się, że może być nawet drugie tyle.

W niektórych dużych miastach Polski – można odnieść wrażenie, że słyszy się język Ukraiński częściej niż Polski. Przykładem może być Wrocław – gdzie podobno już co 5 osoba to Ukrainiec. Liczymy tutaj samych Ukraińców, a przecież socjologicznie inne narodowości bloku wschodniego są do sobie bardzo podobne. Przykładowo Białorusini czy Rosjanie i Ukraińcy – ich mentalność jest praktycznie taka sama.

W Polsce dla obywateli Ukrainy otwarto bezpłatną służbę zdrowia na koszt Polaków. Nie podpisano żadnego porozumienia – o zwrocie kosztów usług medycznych przez Ukrainę. Więc świadczenia są bezpłatne dla Ukraińców, ale płacą za nie Polacy. Także obywatele tamtego kraju często do lekarza mogli dostawać się bez kolejek. Czyli obywatel Polski płacący na służbę zdrowia był taktowany jako drugiej kategorii, nad tego co ma usługi bezpłatnie. Zaczął się swojego rodzaju eksodus zdrowotny w Polsce – gdzie Ukraińcy zaczęli leczyć wszystko co mogą na koszt Polskiej służby Zdrowia.

Wymiany walutowe oraz świadczenie emerytalne i rentowe dla Ukraińców na koszt Polaków, to kolejny powód do zmartwień. Rząd przyjął, że będzie wypłacać świadczenia emerytalne i rentowe Ukraińcom z kieszeni polaków. Dokładnie tak to wygląda. Także będzie jest walutowa po korzystnym kursie dla Ukraińców na gotówkę Polską. Wszystko to jest z absolutną niekorzyścią finansową dla Polaków i wyłącznie korzyścią dla Ukraińców. O tych emeryturach więcej będzie jeszcze w dalszej części artykułu.

Bardzo liczne serwisy internatowe w Polsce mają w tle flagi Ukraińskie. Można przypuszczać, że jest to gest solidarności. Ale nie ma tam flag Polskich tylko same ukraińskie. To jest prywatna sprawa posiadaczy tych stron, lecz robi obraz sugerujący wszystko na modłę ukraińską. Wiele stron ma nawet specjalne działy w języku ukraińskim, lub zmiany translacyjne strony na język ukraiński. Jest to często widoczne nawet na stronach rządowych – należących do budżetówek.

Flagi Ukrainy były rozwieszane nawet na Polskich urzędach państwowych zamiast flag Polskich – o tym było głośno. Włodarze danych miejscowości tak daleko posunęli się w swojej niekompetencji, że zaserwowali wywieszenie flag ukraińskich nad Polskimi w Polsce. Co jest niedopuszczalne w sferze budżetowej, a mimo to miało kilkakrotnie miejsce.

W Polskiej telewizji są także Ukraińskie kanały. Przykładowo Ukraina 24 na Player, czy UA:Parszyj w polskiej telewizji naziemnej. Dodatkowo na kanałach państwowych można spotkać z rana ukraińskie hymny oraz inne programy. W tym także bajki po ukraińsku na Polskich kanałach TVP ABC czy TVP Go – także szczególnie z rana. Oczywiście na koszt Polskiego podatnika.

Grafiki i loga stron internetowych – w zasadzie to prywatna sprawa stron komercyjnych. Problem w tym, że wiele stron urzędowych także ma (lub miało) dodane loga z flagą Ukrainy. Może to sugerować jak by strony były ukraińskie – bo jaka to solidarność z emblematami ukraińskimi w grafikach.

Wiele serwisów w Polsce wprowadziło drugą wersję językową lub automatyczną translację na język Ukraiński (Rosyjski – Ukraiński). W Polsce największą grupą obcą, są właśnie Ukraińcy. Przez to serwisy dostosowują się do Ukraińców i ich wersji językowych, aby zyskać czytelników – których w Polsce przebywa ogromna ilość i stale się jeszcze powiększa.

Obywatele Ukrainy mogą się uczyć bezpłatnie w Polsce. Koszty ich nauki obciążają samych Polaków. Dodatkowo obywatele Ukrainy otrzymują stypendia socjalne, tak samo jak studenci z Polski – także z kieszeni Polaków. A większość Ukraińców może posiadać dowolne papiery stwierdzające uprawnienia do takich stypendiów – i prawie wszyscy je faktycznie pobierają. To są gigantyczne koszty dla Polaków – świadczone na rzecz Ukraińców. Tutaj mowa nie tylko o nauce podstawowej, jak w innych krajach – ale także o studiach wyższych. Niektóre Polskie uczelnie nawet preferują większą ilość Ukraińców z racji, że wtedy otrzymują większe dopłaty państwowe na uczelnie – to jest po prostu chore!

Nachalne zbieranie na Ukrainę w sklepach, zbiórkach internetowych i innych wydarzeniach. Na początku było tego przytłaczająca ilość. Obecnie trochę się uspokoiło, ale nadal zbiórek są setki. Bardzo denerwujące przykładowo na kasach samoobsługowych w Biedronce – zmuszanie w pierwszych kokach do tego, czy chce się podzielić pieniędzmi na rzecz Ukrainy. Próbując dowiedzieć się dokładnie komu i gdzie te pieniądze są przekazywane – niemal zawsze i wszędzie natrafia się na mur milczenia. Szczególnie obrotne były w takich działania standardowo fundacje – które mogą przygarnąć same sobie większość zebranych pieniędzy – zgodnie z prawem o fundacjach.

Polska jako jedyny kraj na świecie stworzyła system skrajnych dogodności dla obcokrajowców ( dla Ukraińców), przekraczający możliwe normy logicznego postępowania. Żaden kraj nie pozwolił by na to, co zrobił Polski rząd – stworzył gigantyczne udogodnienia dla Ukrainy. Żadnej inny kraj nie niszczył by własnego narodu finansowo, na rzecz narodu obcego. Mowa tutaj o wcześniej wymiennych wszelkich świadczeniach socjalnych na rzecz Ukraińców, a dodatkowo wprowadzane zwolnienia z podatków dla Ukraińców pracujących w Polsce.

Płacenie świadczeń socjalnych przez Polskę dla Ukraińców – było i jest przez nich nagminnie wykorzystywane w sposób niezgodny z prawem – bo nikt tego prawidłowo nie kontroluje. Przybywają po świadczenia i często wracają ponownie na Ukrainę – pojawiają się tylko wtedy, gdy trzeba przybyć po świadczenia. Ale to jest kropla w morzu absurdów, które stworzył rząd na rzecz Ukraińców.

Polska zobowiązała się wypłacać Ukraińcom renty oraz emerytury z pieniędzy Polaków. Co najgorsze także wprowadzono prawo, które będzie wypłacało Ukraińcom dożywotnią emeryturę jeśli pracowali w Polsce. Jeśli emerytura Ukraińska będzie mniejsza niż minimalna emerytura w Polsce (a oczywiście że prawie zawsze będzie mniejsza) – to Polska będzie płacić wysokość emerytury minimalnej dożywotnie na rzecz Ukraińca z pieniędzy Polaków. Wystarczy, że Ukrainiec przepracuje w Polsce kilka miesięcy i otrzyma pełną minimalną emeryturę z kieszeni Polaka już dożywotnio – a nie proporcjonalną tylko do czasu pracowania w Polsce. Jeśli jego ukraińska emerytura będzie mniejsza niż minimalna Polska – to otrzyma wyrównanie do minimalnej Polskiej z kieszeni szalonych Polaków. Żaden normalny na umyśle kraj by nie wprowadził takiego prawa – aby wyniszczyć własny kraj finansowo, jak to zrobił i robi na każdy sposób PIS.

Dodatkowo w Polskiej telewizji Państwowej każdego ranka były grane hymny ukraińskie – to oburzało wielu Polaków. Ale rządzący i tak sobie z tego nic nie robili. I dzień w dzień serwowali (lub nadal serwują) o poranku hymny ukraińskie na niektórych kanałach. To trwało przez kilka miesięcy, ale nie wiem czy nadal trwa – bo na szczęście nie mam TV w domu.

Czy Polska jest ukrainizowana? To mało powiedziane. Na siłę się stara wprowadzić wszelkie możliwe udogodnienia dla Ukraińców w Polsce – kosztem samych Polaków. Ten wpis nie jest atakiem na Ukraińców, służy on temu – aby ludzie się opamiętali. To nasze pieniądze są rozkradane przez Polski rząd na rzecz obcego państwa – i wcale nie przychylnego Polakom. Ukraińcy nigdy nie byli pozytywnie nastawieni do Polaków. Praktycznie zawsze ich nastroje społeczne były przeciwieństwem do pozytywnego nastawienia do Polski, i to na przestrzeni wieków. Tak samo jak duża cześć Polaków do Niemców, ale jeździło się tam do do pracy – bo zarabiało też kilkakrotnie więcej.

Żaden normalny kraj – nie pozwolił by na takie niekorzystne dla własnego narodu rozwiązania finansowo prawne – w Polsce jednak się to wydarzyło. Skutki tego nie dadzą długo czekać – Polacy szybko odczują pogorszenie się ich finansów. Koszty takich rozrzutnych rozwiązań zawsze uderzą w kieszenie obywateli, gdy będzie trzeba zacząć spłacać długi i świadczenia dodatkowo na rzecz obywateli obcego państwa.

Wiele osób już dostrzega to, że niebawem Polacy będą musieli – przez „Polski” rząd utrzymać bardzo licznych emerytów i rencistów także Ukraińskich – ale z kieszeni samych Polaków. Pomagać trzeba, ale tak jak inne kraje z rozumem – a nie rujnując własny kraj. Szczególnie na rozwiązania, które w rzeczywistości nie były potrzebne. To tylko drenuje portfele Polaków i niszczy jego przyszłość, przez narastające koszty świadczeń dla obywateli obcego państwa.

Wszystkie te dane warto także sprawdzić samodzielnie, bo to wszystko faktycznie ma miejsce. Taki właśnie los zgotował Polakom „Polski” rząd – czyli niemal utrzymywanie dwóch narodów, kosztem samych Polaków. Zapraszam do dyskusji oraz kolejnych tematów.

10 Comments

 1. John pisze:

  Polscy politycy by do tego nie doprowadzili. Polinscy jak najbardziej.

 2. Sylwester S pisze:

  Ukrainizacja Polski to fakt i pewność a nie tylko podejrzenia. Natomiast może to nawet nie jest celowe działanie tylko po porostu głupia polityka. Tego nie wiem. Natomiast wiem jedno, w wielu miastach Polski słychać język Ukraiński już coraz częściej, niemal jak na Ukrainie można się poczuć. Sprawdziłem 3 losowe rzeczy o jakich pisaliście, przeraża mnie to bo to faktycznie ma miejsce. Emerytury nawet sobie tego nie wyobrażałem, że tak może być jak napisaliście. To co się dzieje jest chore. Ukrainizacja polski to już fakt w toku a nie coś przed nami.

 3. Dr. Szwierszczyniak pisze:

  Każdy co ma rozum to widzi, ukrainizacja jak to powiedzieliście faktycznie się dokonuje na oczach Polaków. Nie są winni tego Ukraińcy tylko Polacy. Oni nie są jak Polacy i nigdy nie będą szanowali nas z racji tego, że ich od dziecka uczono że Lach to zwykły buc i dureń. Oni mają stosunek do Polaków gorszy niż Polacy do Niemców. Tutaj się zgodzę, żadnej kraj nie robił nigdy takich udogodnieni jak polski rząd dla Ukraińców w Polsce. To wszystko wydaje się jakiś koszmarnym snem. Za parę lat Polacy będą utrzymywać Ukraińców jak nic. Lub po prostu będzie ich tyle u nas że stracimy z czasem tożsamość narodową. Oni mają więcej dzieci niż Polacy – przykryją nas jak muzułmanie francuzów.

 4. Anna Janiszewska pisze:

  Dopiero to zobaczycie jak dojdą do władzy w naszym kraju. Dajcie sobie czas bo to jest pewniak. Za jakieś 3 – 5 lat będą już zatrudnieni w budżetówkach. A ich dzieci potem będą już w rządzie i tworzyły partie własne. Oczywiście niby polskie ale tak naprawdę na własną modłę. Wtedy poznacie dobry mir jaki mieli u siebie. Tylko nie względna korupcja jak jest obecnie w polsce tylko po jej ukrainizacji totalna korupcja. Taką samą jak mieli i mają u siebie.

  Ukrainizacja Polski to nie puste hasło to jest po prostu zdrada dokonana przez rząd w polsce na narodzie polskim. Co innego obcokrajowcy i praca dla nich a co innego większe prawa dla obcego narodu na koszt własnego narodu. Nigdzie tak głupio nikt nie postępuje jak polacy.

 5. CleoS pisze:

  Również jestem zdania że ukrainizacja polski to fakt dokonany. To nawet nie są plany tylko już działania w dużym zaangażowaniu rządu. Straszne jest to co się dzieje i to, że ktoś do tego dopuszcza. Oczywiście Polacy są bierni i pozwalają robić z siebie ludzi drugiej kategorii we własnym kraju.

 6. Jacek pisze:

  Nie zgadzam sie z tym faktem, totalne bzdury.

  1. Jeśli jest Pan Polakiem to jednak przyznał Pan rację artykułowi. Bo słowo “fakt” użyte przez Pana – potwierdza coś co jest faktyczne. To jest oczywiście tylko takie z mojej strony dziecinne czepianie się znaczenia używanych słów. Fakt poważniejszy jest to, że ja napisałem długi wywód dlaczego tak jest. A Pan nie napisał zupełnie nic, dlaczego tak nie jest. To tak, jak by ktoś powiedział że 2+2 jest 4 – a Pan powiedział, nie zgadzam się z tym. I na tym koniec wypowiedzi czyli brak zgody bez jej poparcia. Proszę więc to uzasadnić. Bo samodzielnie widzę coś zupełnie odwrotnego, ale ja też mogę się mylić. Tylko proszę o tego wywody i dowody – ze swojej strony dowody i wywody dałem, nawet bardzo długie o ukrainizacji Polski – jaka moim zdaniem jest bezsprzeczna. Ale dokonywana rękami “polskiego rządu”.

   1. JerMias pisze:

    Muszę przyznać, że zgasiliście takiego gościa jak zapałkę huraganem. Bardzo dobre i logiczne punktowanie majcie na tej stronie. Samemu się dziwię, dlaczego nie jest to jeszcze bardzo popularny serwis. Zawsze uczciwe i mocne wyciągane wnioski. Ktoś tam z was ma chyba mocno głowę na karku.

 7. hehe, nie bójcie się! Pokolenie naszych rodziców i dzadków znowu wybierze ultraboską partię Prawo i Sprawiedliwość. Już za rok! I wtedy nam dopier…ą po całości… we własnym kraju nam dowalają, a za granicą nas nie lubią. Uciec, ale dokąd? 😀

  1. ZomX pisze:

   Wiele osób wcale nie jest za PIS z tych starych. Jest ich coraz mniej. Dlatego PIS ściąga Ukrainę do Polski, aby szybko im dać prawa wyborcze. Także być może dlatego chce nadać PESEL zwierzętom – bo jak sprawdzisz czy Twoje zwierzę nie głosowało na PIS swoim peselem? Wiem to wydaje się z tym PESEL absurdalne, ale żyjemy w kraju przesiąkniętym na wąskość absurdem oraz korupcją w rządzie. Pesel dla psa może być użyty równie dobrze do wydania karty głosowania bo jak sprawdzisz czy PESEL psa nie był głosującym w wyborach. Kto sprawdzi jak PISowcy obsiadli urzędy nawet kontrole aby ich nikt nie konturował. To jest gorsze niż szarańcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *