Czy powiedzieć o zdradzie

Informacja zdradaPytanie czy należy powiedzieć tej drugiej osobie że się ją zdradziło z kimś innym. Sam temat zdrady jest bardzo problematyczny z tego powodu iż wszystko co się budowało razem w związku może zniszczyć właśnie sam fakt zdrady.

Czasami się kocha osobę którą się zdradziło i  się nie wie czy powiedzieć jej to czy też nie.

Czy  powiedzieć o zdradzie – prawie każda osoba która zdradziła i jest w związku partnerskim zastanawia się nad tym pytaniem. Odpowiedź na nie może być bardzo prosta. Związki buduje się na wzajemny zaufaniu i szczerości.

Jeżeli wystąpiła zdrada i się o niej nie powie tej drugiej osobie to nie tylko ją zdradziliśmy, ale także i w tej chwili zaczynamy być względem niej nieszczerzy. Skoro związki opierają się na wzajemnym zaufaniu to wypadało by powiedzieć o tym co się stało.  W końcu druga osoba ma prawo wiedzieć.

Każdy związek gdzie wystąpiła zdrada już nigdy nie będzie taki sam. To iż dana osoba spała z kimś innym już świadczy o tym że nie dotrzymała fundamentalnej zasady w związkach tradycyjnych. W przypadku związków otwartych czyli takich gdzie obje strony wyraźnie zaznaczają że życie seksualne stron jest dowolne i niezobowiązujące nie występuje pojęcie zdrady fizycznej.

Związki otwarte są to jednak związki zazwyczaj okolicznościowe i nie trwałe, w których zawsze dwie strony wyznaczają to iż ich życie erotyczne to inna sprawa niż tylko wspólne relacje.

W przypadku zdrady i nie poinformowania o tym, prawdopodobnie będzie prześladować nas wrażenie, że ta druga osoba wie ale nie daje tego po sobie znać. Lub drugie popularne uczycie iż ta druga osoba może się dowiedzieć, i tutaj występuje paniczny lęk prowadzący do pogłębiania i zakłamywania partnerki czy partnera w różnych dziedzinach tak naprawdę nie powiązanych z tą sprawą.

Przyczyną tego jest to iż osoba która zdradziła myśli że coś może doprowadzić do wydania się takiego stanu rzeczy.

Sumując czy powiedzieć jeśli się zdradziło można wyciągnąć następujące wnioski: jeśli nie powiemy będziemy żyli w ciągłym lęku i obawach wyjawienia, także nasz związek będzie nieszczery i fałszywy. Mówiąc o zdradzie zachowujemy się na tyle konsekwentnie że przyznajemy się.

Jeśli wyjedzie na jaw zdrada bez powiedzenia o tym, związek prawdopodobnie się rozpadnie – gdy jednak osoba o tym od nas wie, jest szansa że nam to wybaczy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *