Czy praca w Niemczech jako opiekunka się opłaca?

Opiekunki dla NiemiecNie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas poszukuje stabilnego zatrudnienia. Niestety, w dzisiejszej – dość niekorzystnej – sytuacji gospodarczo- ekonomicznej – to właśnie zatrudnienie stało się jednym z większych wyzwań, jakie stawiane są na naszej drodze.

Wiele “posad” z pewnością na dobre zniknęło już z rynku pracy, a co za tym idzie, wiele osób decyduje się obecnie nie przebranżowienie. Zmiana zawodu możliwa jest na każdym etapie naszej kariery i co więcej, może ona nam przynieść dość zadowalające rezultaty.

Szczególną popularność zyskała sobie branża opieki i co więcej, jest ona gwarancją zatrudnienia stałego – osoby starsze zawsze będą bowiem potrzebować pomocy. Jednocześnie opiekunki i opiekunowie rzadko kiedy – po uzyskaniu kwalifikacji zawodowych – pozostają w Polsce. Czy zatem u naszego zachodniego sąsiada praca ta się bardziej opłaca?

Praca w branży opieki w Niemczech – jakie oferuje warunki?

Opieka nad osobami starszymi Niemcy to coraz chętniej poszukiwane ogłoszenia o pracę. Nie da się bowiem ukryć, że niemieccy pracodawcy oferują o wiele szerszy zakres benefitów, a także o wiele wyższą wypłatę! Statystycznie, nasi rodacy – opiekunki i opiekunowie – którzy już zatrudnieni są u naszego zachodniego sąsiada, jasno stwierdzają, że mogą oni liczyć na wynagrodzenie, które przekracza ich najśmielsze oczekiwania.

Dodatkowo warto dodać także do tego wiele świadczeń socjalnych, kursy językowe – oczywiście na koszt pracodawcy, a także cały szereg innych udogodnień. Dzięki temu taka praca w charakterze opiekuna lub opiekunki nad osobami starszymi staje się jeszcze przyjemniejsza.

Czy łatwo znaleźć zatrudnienie w niemieckiej branży opieki?

Niemiecka branża opieki to prawdziwa “kopalnia złota” dla pracowników z naszego kraju. Od wielu już lat boryka się ona z kryzysami i ogromnymi deficytami kadrowymi. Wszystko to skłoniło zachodnich pracodawców do tego, by znacznie obniżyli oni swoje wymagania i otwarli się na pracowników zza granicy. Opiekunowie i opiekunki z Polski mają więc ogromne szanse na to, by to właśnie za Odrą kontynuować swoją owocną karierę, a przy tym cieszyć się zarobkami na optymalnym poziomie.

Niemieccy pracodawcy czekają głównie na opiekunów i opiekunki, którzy posiadają doświadczenie w zawodzie – nie muszą oni znać lokalnego języka. By zwiększyć swoje szasnę na znalezienie pracy w tym charakterze w Niemczech, warto posiadać także certyfikaty, które potwierdzają uzyskanie kwalifikacji zawodowych. Wówczas niemiecka branża opieki stoi przed nami otworem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *