Czy publikować daty wpisów na stronie SEO i pozycjonowanie
Daty wpisów są pokazywane w wynikach ograniczonych wyszukiwarki google. To jaka tam data jest wyświetlana z reguły jest brane z metadanych jakie są na stronie na przykład schemy. Czy dla względów SEO i pozycjonowanie warto publikować i udostępniać publicznie datę wpisów czy może lepiej ją całkowicie ukryć w kodzie?
Takiej informacji nie znalazłem na żadnej stronie w internecie a już kiedyś mi bardzo pomogliście co do seo. Jak podejść do tego tematu.
– Wyniki ograniczone gdy są segregowana lub filtrowane po datach to wtedy wykluczą strony jakie mają ukryte daty bo nie mogą być określone parametrem czy jest z zakresie pracy filtra taka data czy też nie – więc strona zostanie odsiana. Ale ile osób używa zakres filtracji według daty – tylko informacyjne i prawne kwestie inne nie.
Druga kwestia to to jak Bonus pracuje na treść aktualną i starą. To ma dwa wymiary – stara rozbudowana jest silna ale ponownie nowe ma bonusowanie w rankach bo jest nowa więc może aktualniejsza.
Wiele stron na przykład mataczy z datami że daty aktualizacji to daty wpisów lub jeszcze bardziej że bez aktualizacji zmieniają daty na nowsze jak by coś się zmieniło ale to generatory dat.
Dla SEO – moim zdaniem daty mają średnią wartość czy są czy nie ma, bardziej rozbudowa konektu. Na pozycjonowanie wpisu także ma to wpływ i nie ma w zależności od ograniczeń wyniku. Jedne testy pokazują że nowe wersje znacznie bardziej rankują a inni że starsze. Jak masz przepisy czy stronę techniczną to bez znaczenia ale jak masz stronę news to na pewno daty i czas ma bardzo duże znaczenie.
Możesz zrobić też test ograniczony taki na powiedzmy 3-6 miesięcy wyłączyć i zobaczyć jakie będą wyniki. Ja nie widziałem zmiennych na swoich stronach z datami lub bez nich.
– Jakiś czas temu także szukałem informacji czy ukrywać daty na stronie czy je pozywać. Raz ukrywałem raz pokazywałem i nie było wahań strony ani zawirowań sieciowych. Na końcu doszedłem do wniosku że nie mają znaczenia.
Teraz mam widoczne u siebie na stronie, ale nie sądzę aby ktoś z tego korzystał bo strona jest o kwestiach stałych a nie zmiennych. Bo co może się zmienić w sprawach dotyczących ogrodnictwa i szkodników, metody i sprawy te same.
Wiem że do WP są wtyczki nawet jakie pozwalają ukryć nie tylko daty ale i inne dane ze stron. Można też chirurgicznie samemu zrobić w kodzie cięcia.
– Ja u siebie mam wyłączone, jak ma się treści stałe to nie ma sensu ładować tam dat. Szczególnie jak zawartość jest kilkustronowa. Jak masz wp to możesz wyłączyć je w PA, tam po prostu wykasować własny format czasu i dat. Czasami też szablony mają w dostosowaniach wyłączenie tych rzeczy.
Daty są bardzo ważne ale w wiadomościach czy faktycznie jak pisze infomiasto w prawie. Inaczej jest to już marginalne.
– Postaram się zrobić tak jak piszecie, test na parę miesięcy. Wstępnie ukryję zobaczymy co z tego wyjdzie. Bo raczej treści jakie mam się nie terminują. A dodatkowo sitemap przecież ma czas modyfikacji więc powinno być też wskazówką dla szukajki o dokonanych zmianach na treści.
Dzięki jeszcze raz za pomoc, to naprawdę brzmi bardzo sensownie.
– Duże strony często mają wyłączone experience date jak i tą stworzenia wpisu. Te informacyjne mają widoczna ale inne ją ukrywają. Czasami faktycznie filtruję wyniki po dacie ale raczej mało kiedy, z reguły jest to zapytanie na klucz czyli one nie mają wtedy znaczenia bo liczy się samo dopasowanie. Ale testy są najlepsze.