Czy składać samemu rower z części

Rower z częściWiele osób się zastanawia czy warto samemu składać rower. Bez wątpienia jest to trudne zadanie i raczej nie powinno się polecać takiej czynności osobie jaka nie zna się bardzo dobrze na konstrukcji tego sprzętu oraz jego częściach. W rowerach jest cała masa różnych mocowań przez co nie wszystkie części są zdolne ze sobą współpracować. Także często części nabywane osobo są droższe niż kupienie całego zestawu razem z rowerem. Warto zobaczyć o tym film.

2 komentarze

  1. Madox

    Swego czasu złożyłem własny rower z osobno kupionych części. Zaleta to faktycznie posiadanie części jakie się chce mieć w rowerze pod każdym względem zarówno technicznym jak i wizualnym. Wada to niestety ostatecznie większa cena o nawet połowę niż kupienie gotowca. Wada to także bardzo dużo poświęconego czasu na coś takiego oraz nie wszystkie elementy chcą ze sobą dobrze współpracować. To więc ma swoje ogromne zalety ale i wady.

  2. Krosowy

    Z tą większą ceną bywa różnie. W pełni się zgodzę że w początkowej facie w przypadku rowerów tańszych może być dużo większa cena składania samodzielnego. Czyli składając odpowiednik taniego roweru z marketu czy salonu ale całkiem fajnego zapłacimy robiąc to samodzielnie znacznie więcej – nawet dwa – trzy razy tyle.

    Natomiast kompletując rower z wyższej póki jaki w sklepie kosztuje kilka tysięcy to można wyjść ręczna robota taniej a na pewno będzie się miało lepiej dopasowane pod siebie części. To ma więc dwie strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.