Czy uprawiać fizyczną miłość przed ślubem

Miłość ślubStosunek intymny jest połączeniem się dwojga osób w sposób fizyczny. Wiele par zastanawia się czy zdecydować się na uprawianie go przed zawarciem związku małżeńskiego. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale można opisać tego dobre i złe strony.

To powinno pomóc podjąć odpowiednią decyzję czy uprawiać go przed ślubem.

Czy uprawiać stosunek fizyczny przed ślubem – bardzo wiele par poznaje się i przebywa z sobą długi czas w związku przed ślubem. Często są to długie lata zanim zdecydują się pobrać. W czasie chodzenia z sobą a potem w okresie narzeczeństwa osoby te znają się już bardzo dobrze. Zazwyczaj już wiedzą czy chcą być z sobą i to jest główny czynnik do podjęcia decyzji czy uprawiać stosunek intymny przed ślubem.

Stosunek fizyczny przed ślubem można uprawiać jeśli się sobie na wzajem ufa, i czuje się potrzebę takiego zbliżenia. Mimo wszystko czasami po ślubie może być wielka przygodą. Wstrzymywanie się do ślubu można traktować jako sprawdzenie, czy tak naprawdę będzie się sobie wiernym, czy jest coś więcej poza samym kontaktem fizycznym. Wstrzymanie do okresu małżeństwa może być bardzo dobrym testem dla przyszłego partnera życiowego.

Jeśli jakaś osoba wytrzymuje w miłości bez fizycznego stosunku, to prawdopodobnie będzie ona z tą osobą nawet na dobre i złe razem. Stosunek intymny jest uzupełnieniem związku a nie jego najważniejszym elementem. Czasami warto podjąć taką decyzję że poczeka się do ślubu, zazwyczaj występuje to u kobiet, które jeszcze nie miały kontaktu fizycznego.

Absolutnie nie może być tak, że kobieta będzie namawiana do tego kontaktu przed ślubem jeśli sama nie chce.

Co więcej gdy mężczyzna proponuje stosunek fizyczny przed ślubem i posuwa się do szantażu, że jeśli się go kocha, to się będzie z nim spać jest karygodne. W takiej relacji mogą padać uzasadnione podejrzenia, że głównie tej osobie chodzi o wykorzystanie a nie zależy na samej osobie.

To czy wstrzyma się do ślubu czy też nie, musi być wyborem przemyślanym. Nie warto podejmować decyzji pochopnie. Pamiętać należy, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *