Czy warto kupić reklamę w google Ads

Zastanawiam się nad tym, czy warto wykupować reklamę w usługach Google Ads. Reklamy google chyba są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych. Natomiast czy jest to ogólnie opłacalne. Jak patrzyłem na symulację kosztów, to wydaje się ona bardzo wysoka.

Co dziwne, bo jestem też wystawcą i za kliknięcie na mojej stronie dostaję jakieś groszówki, a jak mam płacić za takie kliknięcie to nagle pojawia się koszt kilkadziesiąt groszy za klik.

Jakie macie doświadczenia w tej sprawie. Czy warto kupić reklamę Google Ads, czy może lepiej szukać innych rozwiązań.

Chodzi mi o promocję własnej strony internetowej. Niczego na stronie nie sprzedaję tylko prowadzę stronę podobną trochę do tej. Różne treści, głównie produktowe.
………………
Ja mam co jakiś czas kampanie w google adwords. Teraz to faktycznie chyba się nazywa google ads. Moim zdaniem dla promocji strony internetowej, która nic nie sprzedaje a zależy jaj na poczytności, to mija się to z celem.

Koszty reklamy są bardzo wysokie tak jak piszesz. Wiele osób to dostrzega ale co może zrobić. Bo dlaczego przekliki są po 1-3 grosze a gdy samemu się płaci to stawki bywają nawet po 1,7 zł za klika. Nikt nie skontroluje google nawet w tym podziale zysków. Wprowadzili genialny mechanizm do zaciemnienia – tak zwane nieprawidłowe kliknięcia. W celu aby nikt się tam nie mógł doliczyć rozbieżności za dokładnie.

Do promocji strony nie polecam tobie reklam google. To tylko będzie strata pieniędzy. Postaw na optymalizację i może jakieś sociale.
………..
Nigdy nie korzystałem z Google Ads. Natomiast korzystają moi koledzy prowadzący biznes lokalny. Tam zawsze chodzi o konwersję, czyli wydatek względem korzyści. Bardzo często słyszę, że nie wychodzi to za dobrze. Natomiast jest to najpopularniejsza forma reklamowania strony czy usług.

Jak ma zamiar się promować coś w internecie, to trzeba to robić w internecie. Czasami mogą lepiej wyjść współprace partnerskie z podobnymi stronami. Sociale jak wyżej napisał kolega też są jakiś wyjściem. Choć tam już nie promuje się treści dobrych tylko też te bardziej opłacone. Google Ads sprawdza się jako dodatek czy na droższe rzeczy do sprzedaży lub niszowe.

Natomiast na ogólne tematyki się nie sprawdza.
………..
Korzystałem kiedyś z reklam google. Mogę powiedzieć czy warto o nich jedno – już nie korzystam. Ale to jak dla mnie.

Planowany budżet dzienny – ustawiasz 10 – pobierze Tobie nawet 20 z konta.
Szacowane koszty kliknięcia lub obejrzenia – przy zakładaniu kampanii pokazuje 0,3-0,9 grosza a okazuje się potem klik od 11 do 17 groszy. Czyli kalka razy drożej niż miało być w symulacji czy tym o czym informowana Ciebie przy zakładaniu kampami.

Pamiętam moją kampanię reklamową 1 dniową za 100 zł. Symulacja pokazywała dotarcie do 1000 – 2100 osób. Z czego dotarła w wyświetleniu do około 270 z czego klików było może z 9.

Koszty reklamy w Google Ads są niebotyczne. Dla wielu biznesów są warte wydatku, bo w końcu z nich korzystają. Ale dla wielu nie przyniosą rezultatów. Dlatego dobrze zrobić test do max 100 i potem wyciągnąć wnioski na przyszłość.
……..
Ja korzystam z nich. W innych firmach mam znacznie gorsze wyniki niż w tych goglowych. Także korzystam bo obecnie wydają mi się najlepsze.
………….
Testowałem dla swojej firmy różne serwisy reklamowe. I powiem tak, tylko reklamy google dawały mi dobra stopę zwrotu i konwersji. Reklama na Facebook tragiczna i zupełnie nie opłacalna, tam są sztuczne generowane wejścia przez boty samego pewnie facebooka.

Tylko rakama w google ads mi daje dobre wyniki i rezultaty. Zobaczcie, że te wszystkie sieci na przykład krajowe o kand tyłka. Były i znikły bo ludzie też przestawali z nich korzystać.

Niestety monopol reklam jest oczywiście zły, ale żądna polska sieć partnerska nie daje nawet w połowie tak dobrych wyników. Dlatego co chwila zmieniają nazwy bo nic to nie warte te krajowe sieci.

W zasadzie sens jest inwestować tylko w reklamę na Goole Ads bo tylko ona przynosi rezultaty. Bo to zawsze rozbija się o wyszukiwarkę google lub powiązane treści na stronach gdzie pojawia się reklama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *