Czy warto mieć poduszkę ergonomiczną – ortopedyczną

Poduszka ortopedycznaPoduszki ortopedyczne – ergonomiczne to specyficzne wyposażenie sypialni. Nie są one wbrew częstym przypuszczeniom kierowane do osób z problemami zdrowotnymi a tak naprawdę do wszystkich użytkowników.

Zapewniają one znacznie lepszy sen oraz większą jego zdrowotność na bazie kilku różnych czynników.

Podstawową ich zaletą jest ułożenie kręgosłupa w linii prostej, tak aby nie miał on napięcia podczas snu. Zapewnia to zarówno lepszy sen jak i profilaktykę samego kręgosłupa – to daje mu odpoczynek, również jego mięśniom. Co więcej tego typu poduszki podobno zapobiegają chrapaniu podczas snu.

Bardzo ważnym ich aspektem jest możliwość dobrego profilu ciała podczas spania, co korzystnie wpływa na postawę.

Poduszki ergonomiczne – ortopedyczne można podzielić na kilka grup. Warto jednak skupić się na kluczowym ich znaczeniu – chodzi tutaj o te do spania w dowolnej pozycji oraz tylko do spania w pozycji bocznej.

Te jakie dają możliwości spania na dowolnym profilu czyli, plecy, brzuch lub na boku są najbardziej wszechstronne dla zdrowia. Warto pamiętać, że jeśli poduszka tego typu zapewnia tylko spanie bokiem do profilu szyjnego to napięcia będą powstawać jeśli zacznie się spać w innej pozycji.

Kolejny ważna zaleta poduszek tego typu, to brak przesuwania wkładu podczas snu. W typowych poduszkach wkład może się przemieszczać w ergonomicznych nie ma takich problemów.

Po za tym są one wygodne, nie zmieniają swojego profilu podczas snu oraz często znacznie lepiej odprowadzają wilgoć. Warto więc posiadać poduszkę ergonomiczną – ortopedyczną w domu. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Błażej pisze:

    Używam od dawna poduszki tego typu, na początku pamiętam jak ciężko było się do niej przyzwyczaić. Ciężko było spać bo nie da się na niej dobrze obrócić na plecy czy na czoło. Na początku wydaje się za wysoka ale potem okazało się, że bardzo pomaga dobrze spać i nie boli czuja po takiej nocy. Polecam tylko te lepsze a nie najtańsze jakie nic nie dają bo są za miękkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *