Czy warto się ubezpieczać prywatnie

Ubezpieczenie siebieUbezpieczenia to ważny temat, od dobrego ubezpieczenia zależy często to czy można czuć się znacznie pewniej w rożnych sytuacjach i czy nie zostanie się z samym kwitkiem po jakimś zdarzeniu.

Ubezpieczenia są bardzo różne, zarówno od wypadków, na życie czy na rzeczy a nawet dobra osobiste niematerialne. W obecnych czasach można praktycznie ubezpieczyć wszystko – kwestią jest tylko cena.

Po co się ubezpieczać – zacznijmy od tego, że ubezpieczenie jak sama nazwa wskazuje daje jakieś zabezpieczenie. Ubezpieczyć się jest na pewno warto, każda osoba pracująca ma coś takiego z strony miejsca pracy, można także ubezpieczyć się prywatnie co jest często wybierane dodatkowo. Ubezpieczenia chronią nie przed złymi wydarzeniami ale przed kosztami po danych wydarzeniach.

Ubezpieczenia zapewniają pieniądze przykładowo na leczenie, na naprawę czy zwrot uszkodzonego mienia dla kogoś lub nas, zamiast czerpać kwoty z naszej kieszeni. Ubezpieczyć można prawie wszystko, jednak firmy oferujące takie pakiety zawsze szacują ryzyko utraty zarobków – chodzi o prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia przez które będą musieli wypłacić odszkodowanie.

Ubezpieczenie można posiadać zarówno podstawowe jak i rozszerzone. Podstawowe jest obowiązkowe gdy się pracuje lub z tytułu świadczeń społecznych. Rozszerzone to ubezpieczenie prywatne. W wielu przypadkach można wybrać rożne pakiety ubezpieczeń. Można też tworzyć ich listę wybierając kolejne elementy które mają być ubezpieczone oraz na jaką kwotę.

Im droższe posiadamy ubezpieczenie – czyli gwarantowaną ilość gotówki za dane zdarzenie, tym cena opłaty za tą usługę jest także większa. Za ubezpieczenia można płacić miesięcznie, kwartalnie lub rocznie – wynika to z rożnej polityki stosowanej w firmach świadczących te usługi.

Ubezpieczać się zdecydowanie warto ale dobrze to robić z rozsądkiem. Warto się ubezpieczyć od takich rzeczy które są naprawdę istotne i możliwe do zdarzenia. Zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe przygotowują pakiety ubezpieczeń w których liczne punkty są bardzo mało prawdopodobne.

Warto zwracać uwagę co się wybiera i starać się samemu budować dany pakiet ochrony aby był on najlepiej dopasowały do własnych potrzeb. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. Krystek22 pisze:

    Na pewno warto, ile to razy się słyszy że dom się zalał, spalił itp. Tylko trzeba dokładnie wiedzieć co się ubezpiecza i od czego a nie pierwsze lepsze. Wiele osób kupuje taką ochronę a jak przychodzi co do czego to okazuje się, że nie chcą im wypłacić bo nie spełniło to tego co wynikało z regulaminu. A więc trzeba bardzo dokładnie czytać co jest przedmiotem ubezpieczenia oraz od jakich zależności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: