Czy warto trzymać pieniądze w skarbonce

Pieniądze w skarboncePosiadanie skarbonki jest bardzo fajną rzeczą, dzięki niej możemy odkładać drobne sumy aż uzbiera się z nich większa kwota. Ale czy zbieranie pieniędzy w skarbonce ma jakikolwiek sens, w tym temacie postaramy się rozwiązać ten problem.

Na początku należy zdać sobie sprawę że tak samo jak człowiek pracuje tak samo i pieniądze. Schowanie ich do skarbonki powoduje ich zamrożenie.

Czy warto przechowywać pieniądze w skarbonce – od razu można odpowiedzieć na takie pytanie i tak i nie. W przypadku drobnych sum, jakie składają dzieci na pewno jest to odpowiednia forma przechowywania gotówki. Powodem tego jest to, że nie ma tutaj żadnej formalizacji.

Natomiast gdy chodzi o pieniądze konkretniejsze czyli zaczynające się salda od 100 euro jest już nieopłacalne przechowywanie ich w skarbonce.

Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, najważniejszy to ten że każdy pieniądz w własnym kraju traci z czasem na wartości. Pamiętajmy że zjawisko inflacji jest powszechne a deflacja nie zdarza się prawie nigdy.

Pieniądze przetrzymywane w skarbonce w rzeczywistości tracą na swojej wartości. Powodem tego jest fakt spadku wartości pieniądza na skutek inflacji i drożenia cen w sklepach. Przykładowo jednego dnia za jakąś jednostkę gotówki można kupić 10 jednostek towaru, za rok będzie można prawdopodobnie tylko 8 sztuk towaru za tą samą kwotę.

Przechowywanie pieniędzy drobnych nie jest wielką stratą natomiast poważniejszej gotówki to już poważna strata jej wartości. Sumując warto mieś skarbonkę tylko do drobnych kwot pieniężnych. W przypadku większej gotówki jednak należy rozejrzeć się za kontem bankowym. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *