Czy wybaczyć zdradę kochanej osobie

Zdrada wybaczanieIstnieje powiedzenie „Miłość ci wszystko wybaczy” ale czy tak powinno być, oraz czy to ma sens – o tym w tym artykule.

Prawda jest taka, że miłość nie ma nic wspólnego z wybaczaniem lub pochwałą – takie relacje powstają tylko w nas samych i naszego nastawienia a nie dzięki miłości.

Oczywiste jest to że matka wybaczy dziecku zbicie szyby w domu a sąsiad cudzemu dziecku już pewnie nie.

Sam fakt wybaczania przez to że się kogoś kocha jest rzeczą oczywistą, jednakże istnieją bariery po których przekroczenia nie powinno lub nie da się wybaczyć. Przykładowo w związkach partnerskich bardzo ciężko jest wybaczyć zdradę – oraz należy zadać sobie pytanie czy warto wybaczać zdradę.

Miłość nie jest czymś co potrafi wszystko wybaczyć, gdyż owszem można wybaczyć raz zdradę ale drugi raz to już by był fanatyzm osoby wybaczającej a nie miłość. Ciężko wybaczyć jest porzucenie a tym bardziej aborcję na życzenie tej drugiej osoby.

Zarówno kobietą jak i mężczyzną wybaczanie przychodził łatwo w małych drobiazgach, ale jeśli chodzi o duże rzeczy jest to normalne że ciężko wybaczyć.

Czy wybaczyć wszystko gdy się kocha – to zależy tylko od ciebie, jednakże miłość nie wszystko wybacza, w miłości nie szukamy zemsty ale wybaczać nie musimy w sprawach bardzo poważnych, które powinny doprowadzić do rozpadu związku.

Wybaczać może tylko wtedy gdy się widzi szanse na poprawę i skruchę w innych przypadkach było by  to tylko pusty gest. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *