Czy wybaczyć zdradę

ZdradzanieFakt zdrady ma wiele aspektów, że nie da go się opisać z jednego punktu widzenia. W tym artykule znajduje się informacja czy wybaczyć zdradę, czyli czy dać drugą szansę osobie która zdradziła.

W przypadku zdrady należy odpowiedzieć sobie na jedno proste pytanie. Jest nim to czy nadal po dowiedzeniu się o fakcie zdrady chcemy coś mieć wspólnego z tą drugą osobą. Dla większości związków samo wystąpienie faktu zdrady jest powodem do rozerwania związku.

Wierność jest fundamentalną zasadą każdego prawidłowego związku a więc czy wybaczyć osobie po takim fakcie,  jest to decyzją trudną do podjęcia ale którą trzeba wykonać. Najważniejsze to dokładnie przemyśleć czy ta osoba jest nadal tym kimś co w niej widzieliśmy skoro nas zdradziła.

Należy zdawać sobie sprawę z tego że kto raz już zdradził łatwiej będziemy mu uczynić to ponownie.

Osoba która zdradziła tak naprawdę rzadko kiedy zasługuje na drugą szansę i mało kiedy takie związki z drugą szansą się udają. Po zaistnieniu zdrady i jej wybaczeniu i tak pozostają naleciałości i brak wzajemnego zaufania. Opiera się to na tym że osoba zdradzona nie ufa i nie będzie już bezgranicznie ufała tej drugiej osobie.

Natomiast ta co zdradziła nie będzie czuła się winna po zdradzie skoro będzie miała to wybaczone, czyli nie było tak źle – czasami nawet może czuć się na tyle ważna po wybaczeniu że jeszcze łatwiej zdradzi ponownie.

Na pytanie czy wybaczyć zdradę należy sobie odpowiedzieć samemu, czy chcemy żyć z kimś co zdradził i tak z nami postąpił. Jeśli znajdziemy odpowiedź należy postąpić zgodnie z uczuciami, nie warto jednak wybaczać ponownej zdrady bo to już na pewno nie będzie ostatnia. Większość osób nie wybaczy nawet pierwszej, gdyż jest to równoznaczne z pęknięciem filaru związków. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *