Czy zestaw słuchawkowy będzie działał w aparacie jak mikrofon

Czy zestaw słuchawkowy, który jest wyposażony w mikrofon będzie prawidłowo działał w aparacie lub kamerze jako mikrofon. Bo kupuje się niby te mikrofony podłączane do gniazda aparatu na kablach. Czyli mikrofonowy krawatowe.

Tylko po co kupować jak można wykorzystać o ile będzie działał taki na jack 3,5 mm z zestawu słuchawkowego. Da tak radę używać tego w w apartach czy kamerach jako mikrofon zewnętrzny?

Witaj, to zależy od tego jak jest wykonany. Zobacz wtyk 3,5 mini jack to jest nazwa rodzaju wtyku i jego grubości. Natomiast strefy tego wtyku mają inne przedziałki. Nawet jak dobrze ci ciała to na telefonie, to na innym może działać już źle.

Zupełnie inna sprawa to aparaty fotograficzne. Tam gdy jest gniazdo na zewnętrzny mikrofon 3,5 to spodziewa się one bolca samego do mikrofonu a nie słuchawek 9głósników) i mikrofonu. Dlatego raczej nie będzie działał prawidłowo we wszystkich urządzeniach tego typu. nawet może być taki problem z większością aparatów.

Moim zdaniem, jeśli masz już aparat i zestaw słuchawkowy z mikrofonem to wypróbuj jak to działa. Jak będzie funkcjonowało dobrze to super. Jak nie będzie działać to też nic się nie stanie. Tutaj nic nie zepsujesz taką próbą. ale także jestem zdania, że w aparatach będzie z tym problem. Użylenie wtyku jest rozdzielone na dwie słuchawki i mikrofon a aparat chce tylko cały wtyk mikrofonu.

– Ja tak próbowałem u siebie zrobić z ciekawości. Canon SX60 HS i u mnie zestaw słuchawkowy nie nagrywa dźwięku mikrofonem jak podłączę do aparatu. Sprawa nawet jest o tyle ciekawa, że nie nagrywa wtedy wcale dźwięku, ani przez wbudowany mikrofon ani przez zestaw. Także u mnie to nie funkcjonuje w przypadku aparatu.

– Doradzę za to coś innego. Jak macie mikrofon do komputera, taki zwykły to można go podłączyć i on będzie już działał. Inna sprawa to jakość nagrywania dźwięku. Tutaj ogromne zaskoczenie bardzo drogie urządzenia zbierające jak i tanie mają praktycznie taką samą jakość działania. A testowałam już bardzo wiele.

– Spróbowałem do aparatu podłączyć mikrofon od komputera i to działa całkiem dobrze. Nawet powiem, że działa to idealnie. To po co nabywać drogie sprzęty jak można wykorzystać taki zwykły komputerowy o wiele tańszy. Ogromne podziękowania za ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *