Czym jest i co oznacza samotność

Samotność ludziSamotnością można nazwać różne stany emocjonalne. Zazwyczaj to pojęcie odnosi się do odczucia, że jest się samemu. W tym przypadku nie tylko chodzi o sprawy miłości ale także koleżeństwa czy braku osób o wspólnych wartościach.

Jest ona bardzo często występującym zjawiskiem i może dotyczyć wszystkich osób na różnych płaszczyznach oraz etapach życia.

Samotność sprzyja różnym stanom poglądowym jak i poczuci braku ważnego elementu odnoszącego się do innych osób. Najczęściej występuje samotność w sprawach sercowych i dotyczących miłości oraz dzielenia uczyć z innymi osobami. Może się ona odnosić zarówno do partnera życiowego, braku tego partnera, braku przyjaciół i prawdziwych dobrych znajomych lub osób o zbliżonym zainteresowaniu.

Dużym problemem jaki powstaje przez uczycie samotności jest fakt, że może się ona pogłębiać i prowadzić nawet to stanów lękowych czy depresyjnych. Mowa tutaj o skrajnych przypadkach odczucia bycia samemu na dowolnej płaszczyźnie emocjonalnej i życia.

Aby zmniejszyć te uczucie lub je całkowicie wyeliminować należy zmienić własny sposób postrzegania rzeczy. W przypadku samotności można użyć prostego porównania: czy szklanka jest w połowie pusta czy pełna – ważne aby spostrzegać także pozytywne strony a nie te negatywne.

Jeśli czuje się duże osamotnienie z dowolnego powodu, należy znaleźć tego przyczynę. Następnym krokiem będzie próba rozwiązania problemu – często się to wiąże ze zmianą pracy, otaczających osób lub znalezieniu sobie jakiegoś dodatkowego zajęcia i znajomych o podobnych hobby. Samotność to uczucie, które dotyka wszystkich osób – kwestią jest tylko wyjście z tych problemów przez znalezienie przyczyn, dlaczego czuje się lub się po prostu jest samotnym.

Gdy określi się przyczynę dlaczego ma się takie uczucie, to należy starać się zrobić wszystko aby zmienić ten stan rzeczy. Opisać sobie plan działania prowadzący do znalezienia tego co nam najbardziej brakuje. Samotność zawsze da się pokonać, tylko trzeba zrozumieć jej przyczyny i na zimno ustalić plan działania aby to zmienić w jak najkrótszym czasie.

Każdej osobie się to uda z łatwością, jeśli będzie starała się zmienić przyczynę występującej samotności. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *