Czym jest irygator do zębów?

Irygator do zębówO irygatorach do zębów jest głośno już od jakiegoś czasu, ale wciąż mało kto wie, jak działa to urządzenie i w czym się specjalizuje. W tym artykule podpowiemy Ci, dlaczego warto mieć irygator pod ręką i kto na pewno powinien się na niego zdecydować.

Pomimo to, że już wiele raz spotkałeś/łaś się z informacją o irygatorach to wciąż nie wiesz, na czym polega działanie tego sprzętu? A może zastanawiasz się, czy to małe urządzenie sprawdzi się w Twoim przypadku? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedź była twierdząca to oznacza, że koniecznie musisz sięgnąć do tego artykułu, by dowiedzieć się o irygatorach więcej. Dzięki wiedzy zawartej w tym artykule nie tylko będziesz w stanie ocenić indywidualne zalety irygatorów, ale co ważne także jak wykorzystać to urządzenie we własnej łazience.

Czym właściwie jest irygator? Co warto o nim wiedzieć?
Irygator to nic innego, jak ręczny i poręczny przyrząd do przeprowadzania skutecznej i samodzielnej pielęgnacji jamy ustnej. Urządzeniem kierujesz strumień wody między zęby, w wyniku czego szybko i dokładnie usuwasz pozostałe pomiędzy nimi resztki jedzenia, jak również płytkę bakteryjną oraz niebezpieczne dla zdrowia zębów bakterie.

Jeśli zastosujesz irygator w codziennej pielęgnacji zębów, a dodatkowo zadbasz także o systematyczne szczotkowanie i nitkowanie to możesz mieć pewność, że Twoje zęby pozostaną zdrowe, na dłużej.

Rodzaje irygatorów – które urządzenie wybrać?
Choć dostępność irygatorów na rynku jest spora to każde z tych urządzeń opiera się na podobnej funkcjonalności.

Każde z nich posiada bowiem zbiornik wody oraz zasilający pompę silniczek elektryczny i dyszę. Zarówno ze silniczka, jak i pompy wydobywa się określony strumień pod ciśnieniem , przepływający następnie przez szczeliny międzyzębowe. Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że takie skuteczne płukanie zębów sprawia, że stają się one tak czyste, jak nigdy dotąd, a w konsekwencji tego, przede wszystkim odpowiednio zabezpieczone.

W głównej nomenklaturze irygatorów, można natomiast wyróżnić 4 rodzaje urządzań, a są nimi:

  • irygatory stacjonarne,
  • bezprzewodowe lub zasilane baterią,
  • prysznicowe,
  • kranowe.

Każdy z nich, powinien mieć dostępną funkcję regulacji ciśnienia. Irygatory do zębów poleca się szczególnie tym osobom, które noszą aparaty ortodontyczne lub implanty. Z działania tego urządzenia zadowoleni będą również użytkownicy, którzy dbają o swoje zęby nie tylko poprzez standardowe szczotkowanie.

Kto powinien zdecydować się na zakup irygatora?
To urządzenie na pewno sprawdzi się w przypadku osób, u których stwierdza się krwawienie z dziąseł. Irygatorem skutecznie doczyścimy bowiem wszystkie wrażliwe miejsca, a jednocześnie unikniemy bólu spowodowanego zetknięciem z nicią dentystyczną.

To urządzenie warte uwagi także wtedy, gdy nosisz aparat dentystyczny. Gromadzące się jedzenie w zakamarkach na pewno nie sprzyja utrzymaniu zębów w zdrowiu.

Pamiętaj, że to w dużej mierze od utrzymania wysokiej higieny jamy ustnej zależy, czy Twoje zęby będą zdrowe i piękne. Irygator pomoże Ci nie tylko utrzymać piękny, ale i zdrowy uśmiech, który warto utrzymać niezależnie od wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *