Czym jest medytacja i jaką rolę odgrywa w rozwoju duchowym?

Medytacja dobraCzym dla współczesnego człowieka jest medytacja? Czy odgrywa znaczącą rolę w jego życiu? Jeżeli zadajesz sobie takie pytania, zobacz, jak wiele korzyści dają różne techniki medytacji. Zbigniew Jan Popko jest Mistrzem bioenergoterapii i autorem wielu medytacji prowadzonych. Zobacz u źródła, czym jest medytacja.

Warto na początek przybliżyć nieco postać Zbigniewa Jana Popko – autora książek, założyciela Akademii Wiedzy Duchowej, nauczyciela świadomego życia i uzdrowiciela duchowego. Jan Popko to także, a może przede wszystkim, Mistrz bioenergoterapii, który działa w wielu miastach – m.in. w Gdańsku, Wrocławiu czy Trójmieście. Kanał Jana Popko w serwisie YouTube nosi nazwę POPKO TV i zyskał popularność dzięki bogatej bibliotece nagrań video i podcastów, w których łączy on nacisk na rozwój osobisty i duchowy.

Czym jest medytacja?
Medytację można uznać, za jedną z technik uspokojenia i wyciszenia. Pozwala ona na oczyszczenie umysłu. Jest pomocna w wyzbywaniu się codziennego napięcia psychicznego i wchodzeniu w stan całkowitego rozluźnienia. Medytowanie niesie za sobą wiele korzyści. Poradnik wyjaśniający czym jest prawdziwa medytacja i jak medytować oraz opisujący podstawy techniki znajdziesz na stronie popko.pl w zakładce Czym jest medytacja.

Warto wymienić kilka przykładów medytacji dla początkujących, o których więcej przeczytasz na stronie. Są to:

  • medytacja uspakajająca – prosta technika relaksacji i wyciszenia umysłu;
  • medytacja prowadzona – medytacje duchowe prowadzone przez Jana Popko mają głębsze znaczenie oczyszczające i łączące z wymiarami;
  • medytacja modlitewna – chrześcijańskie praktyki benedyktyńskie;
  • medytacja jogiczna połączona z ćwiczeniami fizycznymi, nazywanymi w jodze asanami.

Medytacje duchowe prowadzone przez Jana Popko
Bioterapia i medytacja duchowa mają wiele punktów stycznych. Dlatego Mistrz bioenergoterapii posługuje się w swojej praktyce uzdrawiającej medytacjami, które mają głębszy wymiar. Gdańsk, Poznań czy inne miasto – dla uzdrowiciela duchowego nie ma to znaczenia. Energia nie zna granic. Bioenergoterapeuta może prowadzić sesję oczyszczającą tuż obok pacjenta lub przebywać setki kilometrów dalej, a jego moc będzie tak samo silna i skuteczna. Jan Popko poprzez swoją stronę internetową pokazuje drogę ku najlepszej wersji siebie, sesje uzdrawiania prowadzi na swoim kanale YouTube.

Uzdrawianie na odległość za pomocą medytacji duchowej
Medytacje duchowe i uzdrawianie na odległość? Słysząc te słowa, ludzie często reagują sceptycznie, ponieważ są przyzwyczajeni do kontaktu bezpośredniego. To jednak błąd. Mistrz bioenergoterapii z Gdańska czy innego miasta nigdy nie każe przerywać leczenia, gdyż rozumie sens medycyny tradycyjnej. Nie namawia także ludzi, by przestali ufać lekarzom. Jedyne czego chce, to wiara w jego moc energetyczną. Warto czerpać energię od tych, którzy mają czyste serca i intencje i chcą pomagać innym. Niewiele jest do stracenia, a do zyskania – całe życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *