Czym jest stosunek fizyczny

StosunkiPytanie co to jest stosunek fizyczny wcale nie jest proste. Istnieją tego różne definicje określające nie tylko strefę kontaktów płciowych ale także i stany psychologiczne oraz emocjonalne.

Co to jest stosunek fizyczny – jest jak pewnie każdy się domyśla fizycznym połączeniem dwóch osób, bez względu na płeć. W tego typu sprawach jednak są zasady, po pierwsze aby coś można było nazwać stosunkiem musi być to dobrowolna czynność dwóch lub więcej osób, bez zmuszania do jakichkolwiek działań i czynności. Kontakt tego typu jest połączeniem się fizycznie osób w sposób dosłowny.

W stosunkach odgrywa role wiele czynników. Podobno stosunek fizyczny z osobą, którą się kocha będzie o wiele lepszy od takiego z osobą do której się nic nie czuje, tylko pociąg wizualny. Prawda jest taka, że jest to coś więcej niż tylko fizyczny kontakt osób. Może on być wspaniałym doznaniem nie tylko przyjemności ale także czymś zacieśniającym więzy między partnerami.

To nie tylko doznania ciała czyli odczuwanie i przyjemność. Może on stać się także przeżyciem duchowym, satysfakcją czy spełnieniem. Także poczuciem bezpieczeństwa i bliskości partnerów oraz czymś co bardziej cementuje dany związek.

Warto dodać że kontaktu fizycznego nie powinno się traktować szablonowo. Chodzi tutaj o to, że w nim liczy się także spontaniczność oraz pomysłowość. Natomiast nie powinien być jakąś stale wykonywaną jedną pozycją przez partnerów, powinny być to eksperymenty aby odnaleźć to co najbardziej odpowiada kochankom. W tym nie tylko chodzi o zaspokojenie potrzeb, ale także o bliskość z sobą i poczucie bezpieczeństwa.

Jak widać stosunek fizyczny może być czymś wspaniałym, ma mnóstwo funkcji i może stać się naprawdę cudownym doznaniem. Trzeba jednak pamiętać że każda ze stron musi się starać i obserwować reakcje partnera. To powinien cieszyć, a nie stawać się przymusem czy tym bardziej rutyną.  Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *