Czym jest tęsknota i co oznacza

TęsknienieTęsknota to bardzo złożone odczucie, może być one wywołane zarówno w dziedzinie spraw sercowych jak i pragnieniem osiągnięcia jakiegoś stanu lub odczucia. Także tęsknota może się pojawiać w pragnieniu tego co było, czyli przeszłości jaką uważało się za lepszą niż obecna teraźniejszość.

Walka z tego typu odczuciem nie musi być trudna i zdecydowanie każda osoba może osiągnąć to za czym tęskni – nawet jeśli dotyczy to odczucia chwil ze własnych wspomnień – czyli przeszłości.

Zazwyczaj tęsknota dotyczy spraw sercowych, gdzie pragnie się być z drugą osobą, która o nas zadba, przytuli i powie dobre słowo. Także można tęsknić za jakimś odczuciem spełnienia lub beztroski a nawet smakiem ulubionego jedzenia. Całe te odczucie można podzielić na dwie proste kategorie – mianowicie na tęsknotę o zabarwieniu emocjonalnym pozytywnym oraz negatywnym, mogącym być destruktywnym ład teraźniejszości.

Aby zwalczyć tęsknotę lub odnaleźć tego czego brakuje do jej zaspokojenia należy po prostu coś zmienić. Najgorszym rozwiązaniem jest tkwienie stale w tym samym punkcie – który wywołuje w nas uczucia braku czegoś ważnego. Jeśli ktoś zacznie zbyt bardzo oddawać się temu uczuciu braku jakiejś istotnej rzeczy, to może mieć negatywny wpływ na jego obecne teraźniejsze życie.

Aby walczyć z tym uczuciem braku, należy znaleźć jego powód, napisać plan działania, aby coś zmienić na lepsze i trzymać się własnego planu. Należy pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Tęsknota to zjawisko, które dotyka wszystkich bez wyjątku, różnią się tylko powody jego występowania oraz siła z jaką na nas działa. Przez realizację samych siebie, skutecznie rozwiązuje się problemy, gdzie czegoś bardzo brakuje. Często pomaga w tym świeże spojrzenie na różne kwestie życiowe lub duża zmiana dotychczasowych barier życia.

Tęsknota nie jest niczym strasznym, ale trzeba się nauczyć ją ujarzmiać i obracać ją w motywację, do zmian i działania, aby osiągnąć to czego nam brakuje. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *