Czym nie karmić i zanęcać ryb

Niedobra zanęta wędkarskaZanęcanie i podkarmianie ryb jest bardzo istotne jeśli chce się mieć udane brania. Jednakże samo dobre wykonanie tego zadania oraz odpowiedni dobór składników ma kluczowe znaczenie w tej dziedzinie.

Wiele osób popełnia błędy przy podkarmianiu czy zanęcaniu miejsca na łowisku. Warto więc wiedzieć czego nie stosować do tej czynności, aby nie zepsuć sobie łowiska.

Czym nie podkarmiać lub zanęcać ryb – warto zacząć od tego, że nie wszystko pasuje do takiej czynności zarówno pod względem składu jak i ilości. Zanęca się ryby najlepiej tym samym składnikiem na jaki ma się potem zamiar łowić w tym miejscu. Natomiast nie powinno się stosować różnych pokarmów do podkarmiania i połowów, bo będzie się to mijało z celem.

Kolejna ważna zasada to odpowiednie dobranie typu pokarmu. Wato sprawdzić czym dana ryba lub gatunki ryb, na jakie ma się zamiar polować się odżywiają.

Zanęcać ryby trzeba tym co jest w ich jadłospisie dopuszczalne a nie czymś całkowicie dla nich nienaturalnym lub niejadalnym. Dlatego trzeba wiedzieć co dana ryba preferuje podczas żerowania.

Kolejny bardzo istotny czynnik to ilość pokarmu na zanęcanie. Wiele osób popełnia błąd i wrzuca do wody znacznie za wiele pożywienia. Przez co albo ryby się najadają pożywieniem i słabiej biorą lub jedzenie nie zostaje przez nie wykorzystane w całości i zaczyna gnić na dnie tym samym zakwaszając wodę i psując łowisko.

Podkarmianie powinno być małą ilością pokarmu kierowaną przez kilka dni w tym samym miejscu, aby nauczyć żerowania tam ryby ale nie ich karmieniem.

Tylko stosując te proste elementy, ale bardzo ważne można będzie osiągnąć wysokie sukcesy w połowach ryb. W tej dziedzinie liczy się cierpliwość i przemyślane działania. Dlatego to wszystko warto mieć na uwadze. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *