Czym się opłaca najbardziej ogrzewać dom

Ogrzewanie domu opłatyTo co wybierzemy do ogrzewania naszych domów jest uzależnione od tego co jest dla nas dostępne. W przypadku gdy mamy możliwość wyboru źródła grzania na pewno pomoże wam podjąć decyzję ten artykuł.

Nagrzewać w domach można zarówno centralnym ogrzewaniem jak i gazem oraz piecykami elektrycznymi. Jednakże różne wydajności i ekonomię mają te rodzaje ogrzewania.

Ogrzewanie pomieszczeń przez gaz –  jest to dobre i wydajne ogrzewanie które bardzo szybko tworzy wysoką temperaturę pokojową. Główne zalety to w przypadku gazu płaconego ryczałtem bardzo mały koszt nagrzewania domów. W przypadku kupnego gazu koszty są znacznie większe droższe od centralnego ogrzewania.

Grzanie gazem czyli żywym płomieniem ma wadę taką że zabiera one tlen z pomieszczeń na skutek spalania, pozostaje większa proporcja co2.  Od grzania gazem dość szubko wiec może zacząć nas boleć głowa. Mowa tutaj nie o grzaniu gazem w kaloryferach.

Grzanie piecykami elektrycznymi – także jest dobra formą na zwiększenie temperatury w domach i innych pomieszczeniach. Wady takiego grzania niestety wychodzą bardzo szybko a są nimi tylko duże koszta eksploatacyjne. Piecyki te pochłaniają ogromną ilość energii elektrycznej przez co stają się dużym kosztem naszego budżetu.

Ogrzewanie kaloryferami – jest to chyba najbardziej popularna forma. Kaloryfery mogą działać zarówno na gaz, olej oraz tradycyjną gorącą wodę.  Jest to sposób najbardziej opłacalny z tego powodu że ilość energii jaką pobiera tego typu grzanie jest miarodajna do wydajności grzania.

Można podzielić oczywiście gżenie przez kaloryfery na grupy według opału. W takim podziale wyjdzie że grzanie gazowe jest najdroższe a następnie olejowe i w końcu wodne. Woda jak wiec widać najbardziej się opłaca, gdyż osiąga temperaturę grzewczą przy niewielkich nakładach energii, także to woda trzyma ciepło dłużej niż gaz, niestety krócej niż olej.

Podsumowując przy zakładaniu ogrzewania w domu najbardziej opłaca się z przyczyn ekonomicznych ogrzewanie wodne kaloryferowe. Natomiast w przypadku gdy koszty nie grają dla nas roli, a liczy się skuteczność to prawdopodobnie ogrzewanie gazowe. O ogrzewaniu podłogowym nie wspomniano gdyż jest one mało wydaje, oraz ponosi się spore koszta eksploatacyjne.

Warto także zorientować się w cenach jakie maja dane grzejniki w opisach producentów, wiadomo że technika idzie do przodu i wprowadzane są coraz nowsze rozwiązania – zdecydowanie opłaca się w perspektywie czasu zmiana ogrzewania na nowocześniejsze. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *