Czym smarować i oliwić rower

Oliwienie roweruSmarowanie roweru a szczególnie jego napędu jest bardzo ważną czynnością. To dzięki smarowaniu nasze rowery działają dużej bezawaryjnie a same części wolniej się zużywają.

Smarowanie roweru to nie tylko jego ochrona, dzięki dobrze naoliwionemu rowerowi chodzi on ciszej a także lżej. Dlatego smarowanie jest tak bardzo istotne.

Czym smarować rower – smarować rowery można wszystkim tym co daje jakiś dobry poślizg naszego napędu. Smarowanie roweru dzieli się na dwie grupy. Pierwszą z nich jest smarowanie napędu czyli kasety, korby i łańcucha. Druga grupa to oczywiście smarowanie suportu i piast w kołach i ośki.

Smarowanie drugiej grupy wykonuje się dowolnym smarem który jest gęsty. Tam nakłada się na wianki, ośkę, konusy średnią warstwę smaru tak aby nasz sprzęt działał płynnie i cicho. Takie smarowanie wykonuje się raz w roku lub co około tysiąc kilometrów.

Pierwszy typ smarowania czyli smarowanie napędu. Jest bardziej złożone gdyż na nasz napęd wpadają nieczystości z ulicy. Przed smarowaniem należy dokładnie oczyścić wszystkie elementy napędu z brudów. Wykonuje się to na zasadzie czyszczenia napędu szczotką ryżową w silnych strumieniach wody. Potem wszystko wyciera się szmatą.

Gdy napęd wyschnie i jest czysty smaruje się go dowolnym poślizgiem. Najlepiej jednak gdy nasz smar czy olej jest specjalnie skonstruowany. Chodzi tutaj o to aby nie przywierał do niego kurz i brud. Musi być on czyli antystatyczny. Dobrze gdy ma w sobie teflon ale nie jest on konieczny.

Smarowanie zapewni nam cichą pracę roweru i co więcej dłuższą żywotność jego części. Z środków do smarowania warto wybrać RPS Red Oil oraz produkty finish line. Pierwszy z nich jest przeznaczony nie tylko do rowerów ale ogólnie przekładni i łańcuchów a więc i motocykli. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.