Czym zanęcać i karmić ryby

Dobra zanęta rybyZanęcanie oraz podkarmianie ryb jest bardzo ważne dla przyszłych udanych połowów. Warto więc wiedzieć czym i jak to robić.

Na początku należy wspomnieć, że każdy gatunek ryby ma własne upodobania względem tego co spożywa. Przykładowo ryb drapieżnych nie karmi się mieszanką chlebową czy innymi gotowanymi pokarmami.

Przed przystąpieniem do podkarmiania i zanęcania należy określić z góry na jakie ryby ma się zamiar polować. Ryby nie drapieżne można zanęcać zarówno gotowaną kukurydzą, ziemniakami, zbożem, kaszą jak i chlebem czy robakami. Można także kupić do tego specjalną zanętę.

W przypadku ryb drapieżnych trudno mówić o typowych zanęceniach miejsca. W tym przypadku raczej można stosować małe ilości jedzenia dla pozostałych ryb, aby także zainteresowały się tym miejscem drapieżcy. Ewentualnie można do tego stosować robaki – choć w tym przypadku należy liczyć się z tym, że mogą być one szybciej zjedzone przez pozostałe ryby.

Zanęty miejsca połowów nie robi się zbyt obficie, nie wolno przekarmiać ryb a tylko je podkarmiać. Rybę należy przyzwyczaić do miejsca – aby wiedziała, że akurat tam znajdzie coś do zjedzenia. Dlatego przygotowanie łowiska trwa nawet kilka dni przed właściwymi połowami.

Pamiętać także warto o tym, aby zanęcać ryby i podkarmiać miejsce z reguły tym na co potem będzie się miało zamiar łowić. Będzie to wtedy najbardziej skuteczne rozwiązanie. Podczas połowu także warto zanęcić miejsce łowienia – ale znacznie mniejszą tego ilością niż podczas przygotowania łowisku w podkarmianiu.

Takie rozwiązania na pewno przyniosą dobre efekty na rybach. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.