Darmowy program antywirusowy Avast free antivirus – Opinia

Program AvasDarmowy antywirusowy – Avast free antivirus. Jest to program antywirusowy który możemy nabyć bezpłatnie z sieci internet. Jego używanie wymaga darmowej rejestracji która trwa na licencji rok czasu.

Program posiada automatyczną aktualizację modułów, czyli baz danych oraz całego programu i jego plików.

Avast to program który pracuje zawsze aktywnie w tle komputera i jego procesach – co może być także odebrane jako jego wada, gdyż po instalacji nie da się go wyłączyć. Jedyna możliwość aby program przestał pracować to jego odinstalowanie.

Posiada liczne osłony na pliki, ruchu w sieci, http i inne testujące bezpieczeństwo komputera przed rożnego rodzaju zagrożeniami. Avast free antivirus jest wersją darmową więc okrojoną z funkcji jakie ma jego wyższy moduł płatny.

W działaniu ten antywirus robi mieszane wrażenia, czasami wykrywa niebezpieczne witryny w sieci internet, ale na licznych testach nie wykrył zagorzenia o średniej sile w plikach komputera. Skanowanie dysków w tym antywirusie jest szybkie i możemy je spersonalizować.  Skuteczność jego wykrywania już zainfekowanego komputera jednak jest na poziomie średnim.

Avast ma nowoczesny wygląd i bardzo rozbudowane opcje, na pierwszy raz podczas jego używania można się pogubić w znaczeniach danych opcji. Można sterować jego działaniem osłon co jest zaletą.

Plusy programu to jego bezpłatność, nowoczesny wygląd, automatyczne darmowe aktualizacje. Minusy:  nie da się go wyłączyć, choć nie zużywa wiele pamięci podczas działania, słaba wykrywalność, brak firewalla.

Wykrywalność tego programu antywirusowego jest słaba. Zdecydowanie lepiej wykrywa zagrożenia Comodo internet security oraz Kaspersky. Nie polecamy Avasta, lepiej wybrać darmowy Comodo internet security  bo jest najlepszą alternatywą. Zapraszamy do pozostałych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *