Depilacja depilatorem – Wyrywanie włosków

Depilacja włoskówDepilacja jaką wykonuje się za pomocą depilatora jest zupełnie inna od pozostałych metod. Wyróżnia się trzy główne nurty depilacji: depilacja woskowa, maszynkowa w tym depilatorem oraz laserowa.

Depilacja depilatorem – wyrywanie włosków depilatorem jest jedną z najczęściej wybieranych metod depilacji. Depilowanie się maszynką jest zarówno wygodne jak i szybkie. Także depilacja za pomocą depilatora jest mniej bolesna niż stosowanie plastrów woskowych. Depilatory w ostatnich czasach przeżywają mocne zainteresowanie. Wybranie depilatora jest dobrym rozwiązaniem zarówno z przyczyn ekonomicznych jak i praktycznych.

Depilacja depilatorem jest skuteczna. Po wydepilowaniu włosków ich odrastanie jest bardzo ograniczone a same pozostałe włoski są znacznie osłabione. Depilacja depilatorem jest skuteczna na dłuższe okresy, przez co jest często wybierana.

To także wygoda gdyż depilator działa szybko oraz dokładnie. Co więcej nowoczesne maszynki nie sprawiają istotnego bólu podczas depilacji nawet miejsc intymnych.

Aby dobrze wykorzystać depilator warto wiedzieć jak się do tego przygotować. Depiluje się tylko włoski do długości 3 milimetrów. Jest to ważne aby nie były one dłuższe i nie krótsze niż 0,5 milimetra. Chodzi o dobre uchwycenie włosków przez depilator.

Depilacja powinna być wykonywana na czystej skórze to znaczy po umyciu z przyczyn higienicznych oraz po to ab skóra była rozluźniona.

Depilacja depilatorem zajmuje znacznie mniej czasu niż woskowa. Depilator zazwyczaj wystarczy że przejedzie raz po miejscu wyrywania włosków aby było one gładkie. Dobrze gdy depilator posiada funkcję masowania miejsca depilacji oraz mrożenia tego miejsca. To znacznie zmniejsza odczuwanie pracy.

Depilacja depilatorem jest najbardziej popularną formą więc warto się zainteresować dokładniej tym tematem. Jaki depilator konkretnie wybrać i jak się przygotować dobrze do depilacji warto poczytać więcej. Zapraszamy do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *